Blog

Humanitárna pomoc

Situácia v Sýrii je zúfalá

Kríza v kríze. Tak by sa dala nazvať zúfalá situácia po zemetrasení v Sýrii, kde už aj pred katastrofou potrebovali milióny ľudí humanitárnu pomoc.

Sýria je izolovaná, na krajinu uvalili pred rokmi počas vojny medzinárodné sankcie, terén je ťažko prístupný a do krajiny sa nelieta takmer vôbec. Ako v týchto podmienkach pomôcť ľuďom, ktorí po zemetrasení prišli o všetko?

O našom pôsobení a forme pomoci ľuďom po zemetrasení v Sýrii a Turecku hovorila v relácii Štúdio JOJ 24 Ivana Čorbová, koordinátorka humanitárnych projektov Nadácie Integra.

Podľa jej slov sú mnohé oblasti v krajine pod kontrolou povstalcov, kam nemajú prístup ani humanitárni pracovníci. „Je to zúfalé. Ľudia spia na ulici a nemajú sa kam vrátiť, boja sa ísť do prístreškov. Od úvodného zemetrasenia bolo v ďalších asi 300 dotrasov,“

V rozhovore pre TV JOJ 24 sa dozviete, ako funguje naša humanitárna pomoc priamo v Sýrii, ako konkrétne pomáhame a čo teraz ľudia najviac potrebujú.

Desaťročná občianska vojna v Sýrii

Súčasná katastrofa tvrdo ohrozuje vyše 4 milióny ľudí, ktorí už pred zemetrasením dlhodobo potrebovali humanitárnu pomoc. Občianska vojna trvá v krajine už desaťročie a priniesla nespočetné problémy – nedostatočný prístup k vode, elektrine, potravinám. Choroby, ktoré často spôsobuje nedostatočná hygiena, postihujú najviac tých najzraniteľnejších – deti, tehotné ženy a starých ľudí. Nezriedka sa končia smrťou.

 

Pomáhajte spolu s nami

Situácia po zemetrasení v Sýrii je zúfalá. Záchranárske práce ešte stále pokračujú a ľudia momentálne urgentne potrebujú zdravotnú pomoc, pitnú vodu, jedlo a prístrešie. Pridajte sa k nám a zachráňme spolu ďalšie životy!

POMÔCŤ OBETIAM ZEMETRASENIA

 

Mohlo by vás zaujímať

Pitná voda pre ľudí v Sýrii

Čítať ďalej

Pomohli sme deťom s traumou

Čítať ďalej

Má len 23 rokov a už je vdovou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie