Blog

Humanitárna pomoc

Situácia v Sýrii je zúfalá

Kríza v kríze. Tak by sa dala nazvať zúfalá situácia po zemetrasení v Sýrii, kde už aj pred katastrofou potrebovali milióny ľudí humanitárnu pomoc.

Sýria je izolovaná, na krajinu uvalili pred rokmi počas vojny medzinárodné sankcie, terén je ťažko prístupný a do krajiny sa nelieta takmer vôbec. Ako v týchto podmienkach pomôcť ľuďom, ktorí po zemetrasení prišli o všetko?

O našom pôsobení a forme pomoci ľuďom po zemetrasení v Sýrii a Turecku hovorila v relácii Štúdio JOJ 24 Ivana Čorbová, koordinátorka humanitárnych projektov Nadácie Integra.

Podľa jej slov sú mnohé oblasti v krajine pod kontrolou povstalcov, kam nemajú prístup ani humanitárni pracovníci. „Je to zúfalé. Ľudia spia na ulici a nemajú sa kam vrátiť, boja sa ísť do prístreškov. Od úvodného zemetrasenia bolo v ďalších asi 300 dotrasov,“

V rozhovore pre TV JOJ 24 sa dozviete, ako funguje naša humanitárna pomoc priamo v Sýrii, ako konkrétne pomáhame a čo teraz ľudia najviac potrebujú.

Desaťročná občianska vojna v Sýrii

Súčasná katastrofa tvrdo ohrozuje vyše 4 milióny ľudí, ktorí už pred zemetrasením dlhodobo potrebovali humanitárnu pomoc. Občianska vojna trvá v krajine už desaťročie a priniesla nespočetné problémy – nedostatočný prístup k vode, elektrine, potravinám. Choroby, ktoré často spôsobuje nedostatočná hygiena, postihujú najviac tých najzraniteľnejších – deti, tehotné ženy a starých ľudí. Nezriedka sa končia smrťou.

 

Pomáhajte spolu s nami

Situácia po zemetrasení v Sýrii je zúfalá. Záchranárske práce ešte stále pokračujú a ľudia momentálne urgentne potrebujú zdravotnú pomoc, pitnú vodu, jedlo a prístrešie. Pridajte sa k nám a zachráňme spolu ďalšie životy!

POMÔCŤ OBETIAM ZEMETRASENIA

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie