Klíma a sadenie stromov

Výsadbou stromov zmierňujeme následky porušenej planéty

Pri rovníku sadíme úžitkové stromy, ktoré pomáhajú planéte, africkým farmárom aj nám.

Extrémy počasia a prírodné katastrofy trápia milióny ľudí subsaharskej Afriky. V dôsledku zmeny podnebia sa prehlbuje extrémna chudoba, ľudia trpia nedostatkom pitnej vody a potravín. Stále viac najchudobnejších obyvateľov vidieka či pobrežných oblastí musia opúšťať svoje domovy a migrovať, aby prežili. Klimatická kríza najviac zasiahla tých, ktorí sa o ňu najmenej pričinili.

 

Ako pomáhame

Spolu s miestnymi farmármi sadíme dlhoveké úžitkové stromy, ktoré pomôžu zmierniť následky klimatickej krízy. Doposiaľ sme vysadili viac ako 1,5 milióna stromov.

V spolupráci s miestnym partnerom sme v Keni a Etiópii zriadili škôlky na pestovanie sadeníc kešu a makadámiových stromov. Sadenice ponúkame farmárom, ktorí sa o nich starajú a dopestujú dospelé stromy. Tie prinášajú okrem úrody orechov aj zníženie emisií v ovzduší a prispievajú k ozdraveniu klímy.

Keď strom zarodí, orechy vykupujeme a spracujeme vo fabrike. Farmári aj továreň na spracovanie orechov sú zapojení do systému fair trade, čo im prináša férové podmienky, spravodlivú mzdu a lepšie podmienky pre život.

Za každých 5 € vysadíme jeden strom, ktorý prispeje k lepšej budúcnosti. Aj vy môžete darovaním stromu pomôcť našej planéte.

 

Darovaním stromov umožníte:
  • planéte lepšie sa zregenerovať, absorbovať nadbytočné emisie CO2, vytvoriť prevenciu pred eróziou pôdy. Vďaka stromom zmenšíte svoju ekologickú stopu.
  • farmárom v Afrike zabezpečiť udržateľný zdroj obživy, dôstojné pracovné i životné podmienky. Vďaka stromom sa farmári môžu vymaniť zo začarovaného kruhu chudoby a dostať sa na cestu od pomoci k svojpomoci.

 

DARUJTE STROM A PRIDAJTE SA K NÁM

Je pre nás veľkou cťou, že záštitu nad našou iniciatívou prevzala J.E. Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky.

#StromyPreAfriku #EKOnieEGO

Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Záleží nám na kvalite

Čítať ďalej

Rok 2023 v skratke

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie