Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj

Krajčírska dielňa pomáha škole 

Nová krajčírska dielňa v Centre Bishoftu v Etiópii, ktorú sme minulý rok zriadili v spolupráci so SlovakAid, má za sebou už tretí úspešný kurz šitia. Mladí ľudia tu absolvujú tu školenia a učia sa krajčírskemu umeniu. Získavajú nové zručnosti a zvyšujú si tak vyššiu šancu nájsť si prácu, prípadne aj založiť si vlastné podnikanie. Do konca roku 2022 by mala kurzami v dielni prejsť stovka študentov. 

 „Školenia prebiehajú hladko. Zamestnali sme kvalifikovaných lektorov, nakúpili materiály a naplno pracujeme. O účastníkov sa dobre staráme, dostávajú kvalitnú výučbu ,” hovorí koordinátor vzdelávania v Etiópii.

V rámci školenia majú účastníci k dispozícii dvoch lektorov, troch asistentov výučby a sociálneho pracovníka. Ten máva so študentmi skupinové a individuálne sedenia, kde sa učia mäkkým zručnostiam ako je napríklad komunikácia, riešenie problémov, tímová spolupráca alebo ako si nájsť prácu.

 

Krajčírska dielňa pomáha škole

Dielňa šije uniformy pre školy a na zákazku pre okolité firmy. Otvorila aj malý obchod, kde predáva vlastné tričká, šaty a ďalšie odevy. Zisk z predaja sa použije pre potreby školy a aktivity Centra Bishoftu. Školu  navštevuje celkovo okolo 500 detí, z nich 300 podporujú Slováci pri vzdelávaní.

Krajčírska dielňa v Etiópii Bishoftu vznikla ako sociálny podnik podľa vzoru našej úspešnej dielne v Keni. Krajčírska dielňa má k dispozícii kvalitné stroje vrátane priemyselného vyšívacieho stroja. To jej dáva jedinečné postavenie v regióne a zmysluplnú činnosť. Krajčírska dielňa tak pomáha škole pri vzdelávaní detí.

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie