Blog

Podpora detí

Naše partnerské školy a detské domovy

Podporujeme vzdelávanie chudobných detí v Keni a Etiópii. Naše partnerské školy a detské domovy im zabezpečujú vzdelávanie, jedlo aj bývanie. Základom tejto podpory je spolupráca s darcami, ktorí prispievajú pravidelným mesačným darom 25 eur na vzdelanie konkrétneho dieťaťa. Vďaka tomu môže dieťa chodiť do školy, dostane školské pomôcky, v škole denne výživné jedlo, zdravotnú starostlivosť a ak treba, aj ubytovanie. Predstavujeme vám naše partnerské školy a detské domovy.

Keňa:

 

Škola Beacon of Hope

Nachádza sa v hlavnom meste Nairobi. Vzdeláva najchudobnejšie deti a mladých ľudí z blízkeho slumu. Je súčasťou Centra Beacon of Hope, kde je aj škôlka a a priestory, v ktorých prebiehajú vzdelávacie kurzy pre mladých ľudí. Po ich absolvovaní môžu pracovať napríklad ako vodoinštalatéri, kaderníci, krajčíri, elektrikári. 

Škola sv. Anny

Vidiecka základná škola vzdeláva deti v oblasti Muranga, ktorá je vzdialená od hlavného mesta Nairobi dve hodiny jazdy autom. Väčšina detí sú siroty a polosiroty, ktorým rodičia zomreli na AIDS. Starajú sa o nich príbuzní, ktorí nemajú peniaze na zaplatenie školských potrieb. Vďaka podpore môžu deti chodiť do školy a neskôr pokračovať v štúdiu na strednej škole. 

 

Škola TAPA

Nachádza sa na okraji najväčšieho kenského slumu Kibera. Je súčasťou Centra TAPA, kde je aj materská škola. Deti okrem vzdelávania dostanú denne výživné jedlo a pitnú vodu. V centre funguje aj krajčírska dielňa, v ktorej sa šijú na zákazku uniformy hlavne pre školy, objednávky má aj od rôznych firiem. Cieľom činnosti krajčírskej dielne je pomôcť financovať aktivity centra, ktoré okrem vzdelávania ponúka deťom aj možnosť zmysluplne stráviť popoludnie. 

 

Detský domov Praise Gate

Žijú v ňom deti a mladí ľudia, ktorí boli predtým na ulici v Nairobi. Väčšinou sú to siroty alebo deti, ktorých matky tiež žijú na ulici. Zbierali zvyšky jedla, žobrali o peniaze, nemali zdravotnú starostlivosť a žili vo veľmi nebezpečných podmienkach. V domove sa o nich stará manželský pár, ktorý im dáva lásku, prijatie, pomáha im pripravovať sa do školy. Deti navštevujú okolité základné a stredné školy. Všetky deti v Praise Gate majú slovenských podporovateľov.

Detský domov Youth for Hope (SPK) 

Podporuje deti z najchudobnejších rodín zväčša zo slumu v Nairobi v Keni. Keďže mnohé sú siroty alebo polosiroty, majú zabezpečené aj bývanie. Vďaka dobrým podmienkam deti absolvujú nielen základnú, ale aj strednú školu, prípadne odborný výcvik. Niektorí študenti pokračujú v štúdiu na univerzite. 

 

Etiópia

 

Škola v Bishoftu

Nachádza sa v meste Debre Zeit vzdialeného od hlavného mesta Addis Abeba hodinu jazdy autom. Je súčasťou centra Bishoftu, ktoré okrem vzdelávania zabezpečuje aj zdravotnú starostlivosť chudobným deťom z neďalekého slumu. Centrum tiež pracuje s rodinami detí, keďže sa nachádza v blízkosti slumu.

 

Materská škola Shalom

Neďaleko mesta Debre Zeit v Etiópii, v chudobnej vidieckej oblasti Babogaya, vznikla škôlka Shalom. Pomáha rodičom starať sa o deti počas dňa, keď sú v práci. V Etiópii neexistuje materská ani rodičovská dovolenka. Preto matky aj maličkých detí musia pracovať, aby ich uživili. Deti, ktoré sú umiestnené v škôlke, môžu pokračovať vo vzdelávaní v škole Shalom. 

 

Škola v Ambo

Ponúka vzdelávanie pre chudobné deti v meste Ambo. To sa nachádza 125 km západne od hlavného mesta Addis Abeba. Obyvateľstvo v tejto oblasti je úplne závislé na poľnohospodárstve. Ich obživa závisí od každoročnej úrody. Väčšina rodičov nemá stabilné zamestnanie, a tak musia hľadať rôzne príležitostné práce ako predaj rozličného tovaru, práca na stavbách, predaj poľnohospodárskych produktov a rôzne príležitostné brigády. V Ambo spolupracujeme s miestnym kresťanským zborom, ktorý sa venuje deťom a núdznym v tomto meste.

CHCEM PODPOROVAŤ DIEŤA

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie