Blog

Podpora detí

Detský domov má narodeniny

Detský domov Praise Gate v Keni má narodeniny! Presne pred 20 rokmi sa otvorili brány pre jeho prvých obyvateľov. Odvtedy v ňom našli útočisko a novú rodinu desiatky detí z ulice.

Dnes žije v domove 44 detí a mladých ľudí. Majú strechu nad hlavou, teplo domova a môžu chodiť do školy vďaka Slovákom, ktorí ich cez Nadáciu Integra pravidelne podporujú. O deti sa stará manželský pár Lucy a Allan, ktorí domov aj založili. Deti ich majú veľmi rady a svoju opatrovateľku volajú „mama Lucy”. Napriek veľmi skromným podmienkam sú všetci v Praise Gate spokojní a šťastní. Už sa tešia sa na nové bývanie, ktoré rastie neďaleko ich súčasného domova.

Ďalšie deti čakajú na miesto

Stavba rastie, doposiaľ sa postavili múry a v prácach sa pokračuje. Murovaná stavba bude mať väčšiu kapacitu a nový domov sa tak bude môcť postarať o ďalšie deti. V súčasnosti tam nie je miesto pre nových obyvateľov. Vedenie domova eviduje žiadosti o prijatie nových detí, nie je však v jeho možnostiach prijať ich.

Pridajte sa ku gratulantom

„Mama Lucy” verí, že sa podarí čo najskôr stavbu dokončiť. Hoci výstavba nepostupuje podľa plánov a v súvislosti s pandémiou sa skomplikovala. Deti už plánujú detaily bývania a očakávajú, že sa ich „rodina” bude môcť rozrásť o nových členov. Zatiaľ sa však tešia na oslavu, ktorá vypukne presne 18. decembra!

Praise Gate má narodeniny. Pridajte sa aj vy ku gratulantom a podporte výstavbu nového domova!

PODPORIŤ STAVBU NOVÉHO DOMOVA

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Všade na svete sú mamy

Čítať ďalej

Princípy našej práce dávajú istotu

Čítať ďalej

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie