Blog

Podpora detí

Detský domov má narodeniny

Detský domov Praise Gate v Keni má narodeniny! Presne pred 20 rokmi sa otvorili brány pre jeho prvých obyvateľov. Odvtedy v ňom našli útočisko a novú rodinu desiatky detí z ulice.

Dnes žije v domove 44 detí a mladých ľudí. Majú strechu nad hlavou, teplo domova a môžu chodiť do školy vďaka Slovákom, ktorí ich cez Nadáciu Integra pravidelne podporujú. O deti sa stará manželský pár Lucy a Allan, ktorí domov aj založili. Deti ich majú veľmi rady a svoju opatrovateľku volajú „mama Lucy”. Napriek veľmi skromným podmienkam sú všetci v Praise Gate spokojní a šťastní. Už sa tešia sa na nové bývanie, ktoré rastie neďaleko ich súčasného domova.

Ďalšie deti čakajú na miesto

Stavba rastie, doposiaľ sa postavili múry a v prácach sa pokračuje. Murovaná stavba bude mať väčšiu kapacitu a nový domov sa tak bude môcť postarať o ďalšie deti. V súčasnosti tam nie je miesto pre nových obyvateľov. Vedenie domova eviduje žiadosti o prijatie nových detí, nie je však v jeho možnostiach prijať ich.

Pridajte sa ku gratulantom

„Mama Lucy” verí, že sa podarí čo najskôr stavbu dokončiť. Hoci výstavba nepostupuje podľa plánov a v súvislosti s pandémiou sa skomplikovala. Deti už plánujú detaily bývania a očakávajú, že sa ich „rodina” bude môcť rozrásť o nových členov. Zatiaľ sa však tešia na oslavu, ktorá vypukne presne 18. decembra!

Praise Gate má narodeniny. Pridajte sa aj vy ku gratulantom a podporte výstavbu nového domova!

PODPORIŤ STAVBU NOVÉHO DOMOVA

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie