Blog

Podpora detí

Pomôžte stavať detský domov

Nadácia Integra spolu so slovenskými darcami začala s podporou výstavby novej budovy detského domova Praise Gate v Keni. Stavba sa rozbehla po tom, ako sa v lete minulého roka podarilo aj vďaka príspevkom Slovákov kúpiť pozemok. Nový detský domov poskytne deťom lepšie a bezpečnejšie bývanie a zväčší svoju kapacitu.

 

Nevyhovujúce bývanie

Deti z detského domova Praise Gate v Keni žijú šťastný život. Najmä po tom, čo strávili časť svojho života v uliciach väčších miest. V domove sú v bezpečí, zahrnuté láskou svojich opatrovníkov. Majú jedlo, môžu chodiť do školy. Nikdy sa nesťažovali, že im niečo chýba. Avšak budova z vlnitého plechu, v ktorej žijú, už neponúka bezpečné bývanie. Je nutné vymeniť stropy, latrínu nahradiť splachovacími záchodmi a hlinenú podlahu za betón.

 

…pribúdajú ďalšie deti, ktoré potrebujú služby domova.

 

Cesta za novou budovou

Súčasné bývanie už nespĺňa svoj účel. Chátra a pre mladých obyvateľov sa môže stať ohrozením. Rekonštrukcia by bola príliš náročná. Navyše, pribúdajú ďalšie deti, ktoré služby domova potrebujú. Preto sa vedenie domova rozhodlo postaviť novú budovu. Na stavbe sa začalo pracovať už vlani. V lete sa kúpil s prispením slovenských darcov pozemok, neskôr sa vybudovali základy. Vedenie domova napriek komplikovanej situácii kvôli pandémii koronavírusu a stratou väčšej časti financovania stavby, kúsok po kúsku kráča za svojím cieľom.

 

Podpora vzdelávania zo Slovenska

V domove Praise Gate žije v súčasnosti 44 detí. Okrem starostlivosti, prijatia a lásky majú majú zabezpečené aj vzdelávanie. Je to dôležitá súčasť hodnôt detského domova, lebo chudobné deti často nemajú prístup k dobrému vzdelaniu. A práve to im dáva šancu na lepšiu budúcnosť. Školské poplatky dokáže Praise Gate hradiť všetkým deťom z pravidelných sponzorských darov zo Slovenska.

 

 

Pomôžte stavať detský domov

Úsilie riaditeľky detského domova, ktorej v Praise Gate všetci hovoria „mama Lucy“, si zaslúži obrovskú úctu. Trpezlivo, s láskou sa stará o deti, pomáha im a vytrvalo pracuje na lepšom bývaní pre svojich zverencov. Nadácia Integra sa zapojila do získavania podpory na stavbu. Pridajte sa a pomôžte s Nadáciou Integra stavať nový detský domov. Vytvorme spolu deťom lepšie podmienky pre život.

 

Prispieť na stavbu detského domova

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie