Blog

Humanitárna pomoc

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Určite si ešte pamätáte výzvu na obnovu zubnej ambulancie, do ktorej ste sa mohli minulý rok zapojiť. Mnohí z vás tak aj urobili a aj vďaka tomu, má zubná ambulancia nové vybavenie.

 

Kvalitnejšie ošetrenie pre viac pacientov

Rekonštrukciu sme úspešne zavŕšili. Vymenili sme zubárske kreslá zo sedemdesiatych rokov a obnovili ďalšie vybavenie ambulancie. Máme radosť, že viac pacientov na periférii Ukrajiny bude mať kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. „Je to malé víťazstvo pre ľudí v tejto časti krajiny“, vyjadril sa Sergiy Timčenko, náš partner z organizácie Християнський центр „Реаліс“ / Realis Christian Center.

 

Nové zubárske kreslá, umývadlo aj okná

Okrem zubárskych kresiel sme nainštalovali aj novú toaletu, umývadlo, radiátor, staré netesniace okná vystriedali nové. Vymenili sa aj dvere, potrubie, radiátor aj priemyselná práčka vrátane nevyhnutného technického vybavenia pre chod kliniky.

Zrekonštruovaná ambulancia má pre pacientov veľký prínos. Je jedinou ordináciou v okolí, kam sa ľudia môžu dostať. Denne tu ošetria až 50 pacientov, ktorí prichádzajú aj z blízkeho okolia. Pred vojnou bola ešte možnosť navštíviť zubára aj vo vzdialenejšom Černihive. Prístupové cesty sú tam zničené od ťažkej techniky, ktorá miestami prechádzala pri útokoch okupantov zo severu. Mnoho pacientov tak do ambulancie nemôže prísť. Domáci sa preto ani nedostanú na primerané stomatologické ošetrenie, trpia bolesťami a inými vážnymi zubnými problémami. Podľa slov nášho ukrajinského partnera majú ťažkosti aj detskí pacienti, ktorým pre nedostatočnú starostlivosť hrozia celoživotné následky.

Zrekonštruovaná zubná ambulancia pomôže zlepšiť zdravie ľudí.
Pomáhajte sa nami aj naďalej

Ďakujeme, že aj vďaka vám má zubná ambulancia nové vybavenie. Bude slúžiť obyvateľom mestečka a desiatok obcí v jeho blízkosti. Veríme, kvalitnejšie prístroje a zariadenie prispejú k zlepšeniu zdravia obyvateľov.

V pomoci Ukrajine pokračujeme aj naďalej. Podporujeme psychosociálnu pomoc pre deti a rodiny, pomáhame pri výstavbe modulárnych domov a verejných krytov v oblasti blízko ruských hraníc. Pokračujeme v podpore žien pri mikropodnikaní a naďalej zabezpečujeme materiálnu humanitárnu pomoc ľuďom, ktorí majú aktúny nedostatok jedla, oblečenia a hygienických potrieb. Pridajte sa k nám.

POMÔCŤ NA UKRAJINE

Finančné prostriedky na podporu rekonštrukcie kliniky a zubnej ambulancie, rekonštrukcie a stavbu domov a protiraketových krytov na Ukrajine poskytli slovenské nadácie: konzorcium Nadácie otvorenej spoločnosti Bratislava a Nadácie Pontis – vďaka veľkorysej podpore Taipejskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku.

 

Mohlo by vás zaujímať

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie