Blog

Podpora detí

Dary pomôžu ku kúpe pozemku

Detský domov Praise Gate v Keni má dôvod na radosť. Dary od Slovákov pomôžu ku kúpe nového pozemku, na ktorom neskôr postavia novú budovu pre deti. Ďakujeme všetkým darcom, vďaka ktorým sa podarilo vyzbierať nielen potrebných 5000 eur, ale aj peniaze navyše. Celková suma príspevkov je 9129 eur.

 

Vaša pomoc je povzbudením

Riaditeľka domova je z finančnej zbierky dojatá: „Vaša pomoc je pre nás  úžasným povzbudením. V mene celej našej veľkej rodiny Praise Gate vám všetkým, ktorí prispeli na kúpu pozemku, kde chceme stavať novú budovu pre deti, úprimne ďakujem. Nech vás Boh žehná.“

 

Záujem verejnosti nás potešil

Informácia, že detský domov potrebuje peniaze na pozemok, sa k nám dostala začiatkom júna. O situácii v Praise Gate sme napísali a poprosili verejnosť o pomoc. Milo nás prekvapili ústretové reakcie aj záujem o podporu projektu. Máme radosť z toho, že deti z domova sú bližšie k novému bývaniu. Tešíme sa nielen my, ale hlavne deti a vedenie domova. Pozrite si reakciu detí a pani riaditeľky, ktorú deti volajú „mama Lucy”.

Ďakujeme všetkým darcom

Veríme, že táto radosť je odmenou pre každého darcu. Zvlášť však chceme poďakovať Rebeke, Petrovi, Monike, Evke a Betke, ktorí sa rozhodli vytvoriť darcovské výzvy na podporu detského domova. Ďakujeme Zdislavovi, za jeho štedrý finančný príspevok aj odborný vklad, tiež Petrovi a jeho priateľom. Naša vďaka patrí aj všetkým sympatizantom a podporovateľom vzdelávania štyridsiatich detí v domove Praise Gate.

 

Ďalšie plány

Máme veľkú radosť, že dary pomôžu ku kúpe pozemku. Jeho získanie je prvým dôležitým krokom v rámci veľkých plánov Praise Gate. Obydlie z vlnitého plechu pre deti postupne nahradí murovaná stavba. Spolu s Nadáciou Integra môžete byť pri tom aj Vy. Ak chcete novú výstavbu finančne podporiť, môžete tak urobiť. Deťom a ich novému domovu sa celkom iste zíde každá pomoc.

button: Podporiť detský domov Praise Gate

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie