Blog

Podpora detí

Pomôžte deťom k bývaniu

V dome z vlnitého plechu, postavenom na prenajatom pozemku na okraji hlavného mesta Nairobi v Keni, žije 40 detí a mladých ľudí. Majú strechu nad hlavou, opateru, jedlo a kus domova. Takého, ktorý dlho ani nepoznali. Predtým žili v uliciach Nairobi, spali na zemi na handrách či kartónoch, jedli odpadky.

 

Nový život

Toto je už minulosťou. Tieto deti môžu dnes v detskom domove Praise Gate zažívať starostlivosť a blízkosť ľudí, ktorým na nich záleží. Skromný príbytok je ohradený, na pozemku je úžitková záhrada, aj jednoduchá hojdačka a šmykľavka pre tých najmenších. Všetko je usporiadané a deti so svojimi opatrovateľmi fungujú už niekoľko rokov ako jedna veľká rodina, kde je láska a bezpečie. Deti, ktoré v Praise Gate žijú, podporujú vo vzdelávaní najmä Slováci.

Pozrite sa, ako o zážitku v tomto detskom domove hovoril novinár a prekladateľ Samo Marec.

 

 

Musia sa sťahovať

Vedúci detského domova už dlhšie vedia, že sa budú musieť presťahovať. Keďže pozemok im nepatrí a súčasný majiteľ ho chce späť, hľadali riešenie, kde postaviť nové bývanie pre deti.

Podarilo im sa dohodnúť s majiteľom susedného pozemku, ktorý je na predaj. Pre deti aj opatrovníkov je to ideálna možnosť. Nemuseli by opustiť miesto, na ktoré sú zvyknuté, nezmenila by sa ani cesta do škôl a odpadli by stresy z veľkého sťahovania.

 

Potrebujú pomoc

Pred detským domovom stojí veľká výzva – do konca júna potrebuje uhradiť sumu 5 000 eur, inak nebude možné nový pozemok kúpiť. Hoci sa sami snažia nájsť prostriedky, chceme im pomôcť a pozývame k tomu aj Vás.

Zapojte sa do zbierky a pomôžme deťom k novému bývaniu, odkiaľ ich už nikto nepošle preč.

 

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie