Blog

Podpora detí

Pomôžte deťom k bývaniu

V dome z vlnitého plechu, postavenom na prenajatom pozemku na okraji hlavného mesta Nairobi v Keni, žije 40 detí a mladých ľudí. Majú strechu nad hlavou, opateru, jedlo a kus domova. Takého, ktorý dlho ani nepoznali. Predtým žili v uliciach Nairobi, spali na zemi na handrách či kartónoch, jedli odpadky.

 

Nový život

Toto je už minulosťou. Tieto deti môžu dnes v detskom domove Praise Gate zažívať starostlivosť a blízkosť ľudí, ktorým na nich záleží. Skromný príbytok je ohradený, na pozemku je úžitková záhrada, aj jednoduchá hojdačka a šmykľavka pre tých najmenších. Všetko je usporiadané a deti so svojimi opatrovateľmi fungujú už niekoľko rokov ako jedna veľká rodina, kde je láska a bezpečie. Deti, ktoré v Praise Gate žijú, podporujú vo vzdelávaní najmä Slováci.

Pozrite sa, ako o zážitku v tomto detskom domove hovoril novinár a prekladateľ Samo Marec.

 

 

Musia sa sťahovať

Vedúci detského domova už dlhšie vedia, že sa budú musieť presťahovať. Keďže pozemok im nepatrí a súčasný majiteľ ho chce späť, hľadali riešenie, kde postaviť nové bývanie pre deti.

Podarilo im sa dohodnúť s majiteľom susedného pozemku, ktorý je na predaj. Pre deti aj opatrovníkov je to ideálna možnosť. Nemuseli by opustiť miesto, na ktoré sú zvyknuté, nezmenila by sa ani cesta do škôl a odpadli by stresy z veľkého sťahovania.

 

Potrebujú pomoc

Pred detským domovom stojí veľká výzva – do konca júna potrebuje uhradiť sumu 5 000 eur, inak nebude možné nový pozemok kúpiť. Hoci sa sami snažia nájsť prostriedky, chceme im pomôcť a pozývame k tomu aj Vás.

Zapojte sa do zbierky a pomôžme deťom k novému bývaniu, odkiaľ ich už nikto nepošle preč.

 

Mohlo by vás zaujímať

Všade na svete sú mamy

Čítať ďalej

Princípy našej práce dávajú istotu

Čítať ďalej

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie