Blog

Podpora detí

Maureen vyštudovala a osamostatnila sa

Potulujú sa na uliciach. Ich rodiny sa ich vzdali, alebo rodičov ani nepoznajú. Hladné, smädné, bez strechy nad hlavou, bez možnosti chodiť do školy. V našich projektoch na podporu vzdelávania sme takýchto príbehov detí spoznali veľmi veľa. Vďaka ľuďom ako „mama Lucy“, sa však mnohé z týchto drsných príbehov končia šťastne. Príbeh Maureen je jedným z nich. Práve Lucy ju priviedla do detského domova Praise Gate, ktorý v Nairobi v Keni zriadila. Vďaka tomu Maureen prežila, vyštudovala a osamostatnila sa.

 

Malé dievčatko mohlo chodiť do školy

Malá Maureen mala vtedy len 9 rokov a aj vďaka dlhoročnej podpore zo Slovenska dostala šancu na lepší život. Práve jej podporovateľky Mirka a Janka ju na diaľku sprevádzali až do dospelosti. Z našich dlhoročných skúseností vieme, že to, čo môže reálne meniť životy týchto detí je vzdelanie. Paradoxne sú však škola a vzdelanie v chudobných mnohopočetných rodinách skôr výnimkou.

 

Maureen vyštudovala a osamostatnila sa

Maureen mala veľké šťastie. Vďaka pravidelnej finančnej podpore mohla doštudovať strednú školu a potom aj vyššiu odbornú školu. Vybrala si odbor módne návrhárstvo a krajčírstvo. Slávnostné promócie a certifikát boli bodkou za štúdiom, tak potrebným pre jej budúcnosť. Teraz má vďaka tomu šancu prežiť, osamostatniť sa a postaviť sa na vlastné nohy.

Zákazníci už začali Maureen vyhľadávať a pribúda jej práca – šitie na zákazky. Keďže má teraz stabilný príjem, môže si dovoliť aj vlastné bývanie. Je veľmi šikovná a ľudia ju majú radi.

Na Maureen sme veľmi hrdí

„Keď som stretla Maureen, bola vtedy už vďaka podpore zo Slovenska na strednej škole. Všetky tieto príbehy detí z ulice sú veľmi silné. Máme veľkú radosť, že Maureen, ktorá žila ako dieťa na ulici, má dnes svoj mini biznis a stojí na vlastných nohách. Je krásne vidieť takýto príbeh, keď sa človek, ktorý ako dieťa nemal nijakú šancu, môže teraz začleniť do spoločnosti. Na Maureen sme veľmi hrdí,“ hovorí Lucia Pagáčova, koordinátorka programu Podpora detí Nadácie Integra.

 

Zmeňte deťom život

Pomôžte spolu s nami meniť životy detí. Darujte deťom vzdelanie, ktoré im otvorí cestu za lepším životom.

PODPOROVAŤ VZDELÁVANIE DIEŤAŤA

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie