Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj

Koncert už o pár dní

Len pár dní nás delí od Koncertu pre lepší svet, ktorým nás bude sprevádzať  Celeste Buckingham & King Shaolin. Celeste sme vám už predstavili, teraz vás zoznámime s hudobnou skupinou King Shaolin. Rozprávali sme sa s hudobníkom a manažérom kapely Michalom Neffe.

 

Ako by ste charakterizovali King Shaolin?

King Shaolin je rodina. Je to kolektív, ktorý žije pre hudbu, užíva si koncerty, buduje svoj svet, šíri prostredníctvom koncertov pozitívnu energiu a žije si svoj život ako najlepšie vie.

 

Máte za sebou stovky koncertov, s Celeste spolupracujete niekoľko rokov. Ako vznikla táto spolupráca?

Každý z našej kapely hrá na hudobný nástroj a v kapele od svojich tínedžerských rokov. Milujeme to, a preto tak veľa koncertujeme. Po nahratí nášho prvého albumu sme premýšľali aj nad featuring skladbou. Jediná jasná voľba z našej krajiny bola Celeste. A skončilo to tak ako to je teraz. Sme jej dvornou koncertnou kapelou od začiatku roku 2014. Zažili sme spolu toho už veľmi veľa na cestách, pódiách alebo sústredeniach na Slovensku. Sme radi, že sa naše cesty spojili.

 

Celeste je známa svojou angažovanosťou pre témy ako férový obchod, spravodlivosť, práva žien, detí… Má aj King Shaolin svoje témy?

Za šesť rokov po boku Celeste sme podporili viacero nadácií, ktoré sa venujú dobrej veci. Naša skupina je napríklad už druhý rok zapojená do akcií na pomoc ľuďom so svalovou dystrofiou. Má to zmysel. Tiež sme radi, že môžeme byť súčasťou koncertu, ktorý organizuje Nadácia Integra.

 

Na čo sa môžeme na koncerte tešiť?

V roku 2019 máme so Celeste už opäť vynovený koncertný playlist, ktorý je naozaj pestrý. Verím, že celé naše predstavenie sa dostane ľudom pod kožu a zanechá v nich kus emócie. A sme veľmi radi, že môžeme týmto napomôcť dobrej veci.

Koncert pre lepší svet spája krásu s dobrom. Piesne Celeste a hudba King Shaolin ponúknu silný hudobný zážitok a výťažok z koncertu podporí aktivity v prospech spravodlivosti vo svete.  

#KoncertPreLepsiSvet

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie