Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj

Aj veci majú svoj príbeh

Celeste Buckingham je známa svojím nasadením za práva utláčaných a znevýhodnených ľudí. Zaujíma sa aj o práva žien pochádzajúcich z kultúr, kde sú ženy zaznávané, odsudzuje nútenú detskú prácu. „Mám v sebe silný pocit spravodlivosti a je pre mňa dôležité zastať sa týchto ľudí “, hovorí o sebe Celeste.

 

Oslovil ju férový obchod

Prvýkrát sa zapojila do spolupráce s Nadáciou Integra v rámci kampane No nekúp to! Oslovil ju férový obchod, zodpovedná spotreba a spravodlivosť. Témy, ktoré sú aj nám blízke. Aj preto sme Celeste pozvali do spolupráce pri príprave vianočného benefičného koncertu.

 

Niekto má príliš veľa, iný málo

Speváčka hovorí, že vždy bola vedená k tomu, že sme zodpovední nielen sami za seba. Sme zodpovední aj za ľudí mimo nás, za to, čo sa deje. „Máme všetko, čo potrebujeme na tejto planéte, aby sme žili dobre a v pokoji. Nie je problémom to, že nám dochádzajú materiály a veci. Problémom je to, že niektorí majú príliš veľa a niektorí príliš málo“, myslí si Celeste.

 

“Keď si napríklad kúpim kávu, vidím farmára a jeho prácu.“

 

Aj preto premýšľa nad tým, čo a kde si kúpi. Lebo aj veci majú svoj príbeh.  „Človek si často ani neuvedomí, odkiaľ pochádzajú ľudia, ktorí sú za tým. Keď si napríklad kúpim kávu, vidím farmára a jeho prácu“, uzatvára Celeste.

Máme blízke hodnoty

Celeste Buckingham je slovenskou speváčkou s medzinárodnými koreňmi. Veľmi aktívne sa zapája do boja proti nespravodlivosti vo svete. Najmä v oblasti postavenia žien a férového obchodu.

Na jeseň sme s Celeste spolupracovali na kampani No nekúp to!, ktorou sme verejnosť oslovovali k zodpovednej spotrebe a uprednostňovaniu fair trade produktov. Aj vďaka tejto skúsenosti s Celeste a hodnotám, ktoré sú nám blízke, sme sa rozhodli usporiadať Koncert pre lepší svet.

Celeste sa rozhodla odspievať koncert bez nároku na odmenu a využiť svoj vplyv na podporu dobrej myšlienky. Nesmierne si to vážime. Výnimočný zážitok s výnimočnou interpretkou, ktorým pomôžeme urobiť svet aj o niečo krajším si môžete dopriať už v predmikulášsky večer 5. decembra o 18.30 v Slovenskom rozhlase na Mýtnej ulici.

 

Nenechajte si ujsť Koncert pre lepší svet so  speváčkou Celeste Buckingham &  skupinou King Shaolin.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie