Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj

Aj veci majú svoj príbeh

Celeste Buckingham je známa svojím nasadením za práva utláčaných a znevýhodnených ľudí. Zaujíma sa aj o práva žien pochádzajúcich z kultúr, kde sú ženy zaznávané, odsudzuje nútenú detskú prácu. „Mám v sebe silný pocit spravodlivosti a je pre mňa dôležité zastať sa týchto ľudí “, hovorí o sebe Celeste.

 

Oslovil ju férový obchod

Prvýkrát sa zapojila do spolupráce s Nadáciou Integra v rámci kampane No nekúp to! Oslovil ju férový obchod, zodpovedná spotreba a spravodlivosť. Témy, ktoré sú aj nám blízke. Aj preto sme Celeste pozvali do spolupráce pri príprave vianočného benefičného koncertu.

 

Niekto má príliš veľa, iný málo

Speváčka hovorí, že vždy bola vedená k tomu, že sme zodpovední nielen sami za seba. Sme zodpovední aj za ľudí mimo nás, za to, čo sa deje. „Máme všetko, čo potrebujeme na tejto planéte, aby sme žili dobre a v pokoji. Nie je problémom to, že nám dochádzajú materiály a veci. Problémom je to, že niektorí majú príliš veľa a niektorí príliš málo“, myslí si Celeste.

 

„Keď si napríklad kúpim kávu, vidím farmára a jeho prácu.“

 

Aj preto premýšľa nad tým, čo a kde si kúpi. Lebo aj veci majú svoj príbeh.  „Človek si často ani neuvedomí, odkiaľ pochádzajú ľudia, ktorí sú za tým. Keď si napríklad kúpim kávu, vidím farmára a jeho prácu“, uzatvára Celeste.

Máme blízke hodnoty

Celeste Buckingham je slovenskou speváčkou s medzinárodnými koreňmi. Veľmi aktívne sa zapája do boja proti nespravodlivosti vo svete. Najmä v oblasti postavenia žien a férového obchodu.

Na jeseň sme s Celeste spolupracovali na kampani No nekúp to!, ktorou sme verejnosť oslovovali k zodpovednej spotrebe a uprednostňovaniu fair trade produktov. Aj vďaka tejto skúsenosti s Celeste a hodnotám, ktoré sú nám blízke, sme sa rozhodli usporiadať Koncert pre lepší svet.

Celeste sa rozhodla odspievať koncert bez nároku na odmenu a využiť svoj vplyv na podporu dobrej myšlienky. Nesmierne si to vážime. Výnimočný zážitok s výnimočnou interpretkou, ktorým pomôžeme urobiť svet aj o niečo krajším si môžete dopriať už v predmikulášsky večer 5. decembra o 18.30 v Slovenskom rozhlase na Mýtnej ulici.

 

Nenechajte si ujsť Koncert pre lepší svet so  speváčkou Celeste Buckingham &  skupinou King Shaolin.

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie