Blog

Humanitárna pomoc

Záplavy v južnej Ázii

V

yše dvetisíc obetí si doposiaľ vyžiadali záplavy a zosuvy pôdy v Nepále, Indii, a Bangladéši. Celkovo postihli okolo 41 miliónov ľudí. Očakáva sa, že situácia sa bude ešte zhoršovať a počet obetí stúpne.

Povodne, ktoré spôsobili monzúnové dažde, zničili mosty, cesty, budovy aj úrodu. Neustávajúci dážď zaplavil dediny a vyhnal z domova tisícky ľudí. V Nepále bolo zničených 65-tisíc domov a asi stovka škôl. V Indii sa ocitlo pod vodou takmer 3-tisíc dedín a v Bangladéši muselo opustiť svoje domovy vyše 600-tisíc ľudí.

Zničené boli aj veľké plochy poľnohospodárskej pôdy. Povodne zasiahli na začiatku obdobia výsadby, čím hrozí vážny nedostatok potravín. Do najviac postihnutých oblastí sa dovážajú potraviny, voda a stany, ktoré budú ľuďom slúžiť ako provizórne príbytky. Miestne úrady sa obávajú, že v zatopených oblastiach hrozí prepuknutie epidémie týfusu, žltačky a ďalších nákazlivých chorôb.Aliancia Integral, ktorej členom je aj Nadácia Integra, vyhlásila výzvu na pomoc postihnutým oblastiam. Nadácia Integra sa do pomoci obyvateľom týchto krajín zapojila prostredníctvom organizácie  Tearfund UK, ktorá už dlhodobo pôsobí v Nepále, Indii a Bangladéši a spolupracuje aj s miestnymi samosprávami pri pomoci najzraniteľnejším obyvateľom. V súčasnosti sa sústredí na zabezpečenie potravín, pitnej vody a prístreškov na bývanie ako aj na poskytnutie hygienických potrieb.

V postihnutých krajinách sa už na viacerých miestach zriadili núdzové zdravotné tábory a okrem jedla, vody a stanov sa distribuujú aj prikrývky a oblečenie. Keďže mnoho ľudí už ochorelo na infekčné choroby ako sú hnačky, cholera, úplavica a kožné ochorenia,  zabezpečuje sa im aj lekárska starostlivosť. V Bangladéši už začali aj s pomocou ľuďom  pri opravách ich domov a náhradou škody v oblasti poľnohospodárstva, ktorú už dostali stovky rodín.

 

Pridajte sa k nám a pomôžte ľudom postihnutým povodňami zabezpečiť jedlo, vodu, lieky a prístrešky na bývanie.

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie