Blog

Podpora detí

Vzdelanie a teplé jedlo

Centrum Bishoftu, s ktorým  Nadácii Integra spolupracuje, sa nachádza v chudobnej vidieckej oblasti v štvrti mesta Debre Zeit. V tejto škole máme ambíciu nájsť podporovateľov pre triedu plnú prváčikov,  zabezpečiť im do budúcnosti vzdelanie a lepšiu perspektívu do života. Prečítajte si viac o prostredí, v ktorom žijú.

 

Deti z chudobného vidieka

Predovšetkým je to obrovská chudoba, dlhotrvajúce sucho, vysoké ceny potravín a nedostatok práce. Deti nemajú dostatočnú výživu, čo je potom vidno na ich zdravotnom stave. V regióne je vysoká detská úmrtnosť na bežné choroby. Rodičia nemajú základné vedomosti o zdraví a hygienických návykoch. Deti nedostávajú základnú zdravotnú starostlivosť, bývajú často a zbytočne choré.

 

 

Bieda a vzdelanie

Chudobné deti v Etiópii nemajú veľa možností chodiť do dobrej školy. Školské poplatky, poplatky za učebnice, školské pomôcky a rovnošaty sú veľmi vysoké. Mnoho rodičov a opatrovníkov si nemôže dovoliť uhradiť ich, a tak deti nechodia do školy, pomáhajú doma alebo sa starajú o mladších súrodencov. Jednou z možností, kde získať vzdelanie, je Centrum Bishoftu. Okrem malej kliniky tu už roky úspešne funguje škola. Deťom poskytuje základné školské potreby, vzdelanie a teplé jedlo každý deň.

 

Škola v Centre Bishoftu

Škola vznikla v roku 2006 v etiópskom meste Debre Zeit s cieľom poskytovať starostlivosť a vzdelávanie najchudobnejším deťom, ktoré by inak nemohli chodiť do školy. V súčasnosti ju navštevuje takmer 500 detí, vo veku od 5 do 19 rokov. Sú to deti žijúce v extrémnej chudobe, čo znamená, že žijú z menej ako dvoch dolárov na deň. Navštevujú základnú alebo strednú školu. Je to možné vďaka podporovateľom, ktorí pravidelným mesačným príspevkom pomáhajú dieťaťu vo vzdelávaní. 25€ mesačne sa využije na zabezpečenie obedov, školských pomôcok, uniforiem a celkového chodu školy.

Pomôžte nám naplniť triedu v tejto škole novými deťmi a priniesť tam ďalšiu radosť a smiech detí. Pomôžte nám zmeniť život dieťaťa a dať mu nádej na lepšiu budúcnosť.

 

button: Podporiť vzdelávanie detí

Mohlo by vás zaujímať

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie