Blog

Podpora detí

Vzdelanie a teplé jedlo

Centrum Bishoftu, s ktorým  Nadácii Integra spolupracuje, sa nachádza v chudobnej vidieckej oblasti v štvrti mesta Debre Zeit. V tejto škole máme ambíciu nájsť podporovateľov pre triedu plnú prváčikov,  zabezpečiť im do budúcnosti vzdelanie a lepšiu perspektívu do života. Prečítajte si viac o prostredí, v ktorom žijú.

 

Deti z chudobného vidieka

Predovšetkým je to obrovská chudoba, dlhotrvajúce sucho, vysoké ceny potravín a nedostatok práce. Deti nemajú dostatočnú výživu, čo je potom vidno na ich zdravotnom stave. V regióne je vysoká detská úmrtnosť na bežné choroby. Rodičia nemajú základné vedomosti o zdraví a hygienických návykoch. Deti nedostávajú základnú zdravotnú starostlivosť, bývajú často a zbytočne choré.

 

 

Bieda a vzdelanie

Chudobné deti v Etiópii nemajú veľa možností chodiť do dobrej školy. Školské poplatky, poplatky za učebnice, školské pomôcky a rovnošaty sú veľmi vysoké. Mnoho rodičov a opatrovníkov si nemôže dovoliť uhradiť ich, a tak deti nechodia do školy, pomáhajú doma alebo sa starajú o mladších súrodencov. Jednou z možností, kde získať vzdelanie, je Centrum Bishoftu. Okrem malej kliniky tu už roky úspešne funguje škola. Deťom poskytuje základné školské potreby, vzdelanie a teplé jedlo každý deň.

 

Škola v Centre Bishoftu

Škola vznikla v roku 2006 v etiópskom meste Debre Zeit s cieľom poskytovať starostlivosť a vzdelávanie najchudobnejším deťom, ktoré by inak nemohli chodiť do školy. V súčasnosti ju navštevuje takmer 500 detí, vo veku od 5 do 19 rokov. Sú to deti žijúce v extrémnej chudobe, čo znamená, že žijú z menej ako dvoch dolárov na deň. Navštevujú základnú alebo strednú školu. Je to možné vďaka podporovateľom, ktorí pravidelným mesačným príspevkom pomáhajú dieťaťu vo vzdelávaní. 25€ mesačne sa využije na zabezpečenie obedov, školských pomôcok, uniforiem a celkového chodu školy.

Pomôžte nám naplniť triedu v tejto škole novými deťmi a priniesť tam ďalšiu radosť a smiech detí. Pomôžte nám zmeniť život dieťaťa a dať mu nádej na lepšiu budúcnosť.

 

button: Podporiť vzdelávanie detí

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie