Blog

Podpora detí Rôzne

Výnimočný deň v škole TAPA

N

ezvyčajnú návštevu zažili tento týždeň deti v škole TAPA, ktorá sa nachádza v Nairobi, na okraji najväčšieho afrického slumu Kibera.  Náš riaditeľ Allan Bussard prišiel, aby ich pozdravil a priniesol listy a výnimočne aj drobné darčeky od našich slovenských sponzorov. To však nebolo všetko, pán Bussard neprišiel sám, ale s ďalšími slovenskými priateľmi vrátane televízneho štábu.

…ich život sa javí ako beznádejný. Ale táto nádej tu je. Prichádza cez pomoc ľudí, ktorí podporujú deti, aby mohli chodiť do školy.

Radosť nemala konca kraja. Deti sa tešili, s radosťou si zobrali farbičky, ceruzky a ďalšie drobnosti. Nestáva sa často, že by ich niekto len tak obdaroval, zaujímal sa o ich život a natočil o nich reportáž . Prvýkrát budú v televízii a ešte aj zahraničnej!

Tieto deti si zaslúžia pozornosť. Sú chudobné, žijú na okraji spoločnosti, často nemajú čo do úst a ich život sa javí ako beznádejný. Ale nádej tu je. Prichádza cez pomoc ľudí, ktorí sa rozhodli rozdeliť sa s tým, čo majú a podporujú deti, aby mohli chodiť do školy. Veľká vďaka všetkým, ktorí tak robia a pomáhajú meniť svet k lepšiemu.

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie