Blog

Humanitárna pomoc

Utečenci stále potrebujú pomoc

Situácia v severovýchodnej Sýrii je naďalej nepredvídateľná. Odhaduje sa, že od konca októbra utieklo zo Sýrie do severného Iraku viac ako 12-tisíc ľudí, ktorí tam dostali aj pomoc. Vysídľovanie cez hranice do severného Iraku síce pokračuje, časť obyvateľov sa však už vracia späť do svojich domovov.

 

V spolupráci s medzinárodnou humanitárnou Alianciou Integral sa podieľame na pomoci sýrskym utečencom. V Iraku v oblasti Dohuk, kde je utečenecký tábor, pracuje mobilný lekársky tím a poskytuje ľuďom pohotovostné zdravotné služby. Dostávajú aj vodu, jedlo, hygienické potreby, zabezpečená je aj psychologická podpora.

 

Viac ako 160-tisíc ľudí zo severnej Sýrie utieklo zo svojich domovov po vojenských operáciách, ktoré sa tam odohrali od začiatku októbra. Len z oblastí Al-Hasakeh, Ar-Raqqa a Aleppo ich bolo 106-tisíc. Podľa odhadov až tri štvrtiny utečencov sú ženy a detí. Predpokladá sa, že do svojich domovo vrátilo necelých 97-tisíc osôb. Na úteku sú stále desaťtisíce ľudí.

 

Vzhľadom na kritickú situáciu Nadácia Integra spustila zbierku na pomoc sýrskym utečencom.

 

Ľudia na úteku zo severovýchodnej Sýrie do Iraku prekonali obrovské vzdialenosti. Sú vyčerpaní a mnohí majú bolesti svalov a kostí. Veľa ľudí je v šoku a celková nálada je veľmi skleslá. Niektorí utečenci, ktorí prešli do Iraku, sa v zhone oddelili od ostatných členov rodiny. Väčšina z nich utiekla len s batohom.

 

Zapojte sa aj Vy a podajte sýrskym utečencom pomocnú ruku. Ďakujeme.Váš dar pomôže zabezpečiť jedlo, vodu a lieky.

button: Podporiť sýrskych utečencov

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie