Blog

Podpora detí Rôzne

Tábor pre deti v Etiópii

„Dajme deťom v Etiópii hlas“. To je názov hudobného tábora pre deti, ktorý usporiadavame v Centre Bishoftu v etiópskom meste Debre Zeit. Celý týždeň budú mať chudobné deti, o ktoré sa centrum stará, možnosť naučiť sa niečo z oblasti hudby. Workshopy povedú slovenskí hudobníci. Violončelista Jozef Lupták známy aj ako usporiadateľ festivalu Konvergencie, huslista Peter Vrbičník zo Slovenskej filharmónie a speváčka Eva Šušková zo Slovenského národného divadla.

„… symbolicky dáme deťom v Etiópii hlas. Aby spievali, objavovali svoje vlastné schopnosti, mali pocit dôstojnosti a prehovorili k Slovensku.“

Na tábor je prihlásených 70 detí. Každý deň sa zúčastnia workshopov, venovať sa budú hlavne perkusiam, naučia sa niekoľko slovenských piesní, aj slovenský ľudový tanec. Na oplátku sa zasa naši hudobníci naučia zopár etiópskych piesní. Hudobný tábor vyvrcholí v piatok slávnostným koncertom pre celé mesto. Pozvaní sú všetci. Rodičia, starí rodičia, príbuzní, susedia, aj vedenie mesta. Jednoducho každý, kto má rád hudbu a chce spoznať niečo nové.

„Veríme, že týmto podujatím symbolicky dáme deťom v Etiópii hlas. Aby spievali, objavovali svoje vlastné schopnosti, mali pocit dôstojnosti a prehovorili k Slovensku“, povedal riaditeľ Nadácie Integra Allan Busard. Aby aj Slováci počuli a videli ich radosť z hudby, tanca a zo života.

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie