Blog

Humanitárna pomoc

Rok vojny na Ukrajine

Desiatky naložených kamiónov, tony jedla aj ďalšieho tovaru a viac ako 370-tisíc ľudí, ktorým sme pomohli. Rok vojny na Ukrajine nám priniesol veľa smútku, ale aj vďačnosti a nové vzťahy.

Sme vďační za vašu podporu aj podporu našich partnerov, ktorá nám umožnila za uplynulých dvanásť mesiacov poslať do vojnou sužovanej krajiny vyše 1400 ton humanitárnej pomoci. Tvorili ju prevažne potraviny, ale aj generátory, lieky a hygienické potreby. Pomoc tak dostalo až 370-tisíc ľudí v rôznych častiach krajiny, aj v oblastiach vojnovej línie.

 

Ubytovanie a materiálna pomoc

Na začiatku vojny  sme pomáhali ubytovať ľudí, ktorí utiekli z Ukrajiny zo strachu o svoj život. Zabezpečili sme im potraviny, hygienické potreby, finančnú a psychosociálnu podporu, pomoc pri hľadaní zamestnania. Na Ukrajine sme  zriadili 51 distribučných miest, odkiaľ sa tovar ďalej rozvážal na rôzne miesta. Celkovo sme tam poslali s tovarom 83 kamiónov a 23 menších dodávok.

Na Ukrajine sme podporovali dočasné bývanie pre tisícky vnútorne vysídlených osôb a doposiaľ im poskytujeme v spolupráci s miestnymi organizáciami humanitárnu aj psychologickú pomoc .

Psychologická pomoc pri traume

„Vojna má obrovský vplyv na duševné zdravie. Ľudia žijú v neustálom strese z útokov, bombardovania. Niektorí videli zblízka zomierať svojich blízkych, zažili násilie. Je ťažké predstaviť si to utrpenie. Preto sme rozbehli na Ukrajine psychosociálny program na spracovanie chronického stresu a traumy,” hovorí Ivana Čorbová, koordinátorka humanitárnej pomoci Nadácie Integra.  Dodáva, že psychologickú pomoc dostalo  zatiaľ viac ako 1000 klientov, s ktorými pracovali odborníci v skupinách aj individuálne.

 

Rekonštrukcia a mobilné domy

Nadácia Integra tiež podporila rekonštrukciu 41 rodinných domov a výstavbu 27 mobilných domčekov, ktoré poskytnú dočasné bývanie tým, ktorí počas okupácie v Irpini stratili svoj domov.

 

Rok vojny na Ukrajine – pomáhajme naďalej

Rok vojny na Ukrajine bol veľmi ťažký a utrpenie ľudí sa ešte zďaleka nekončí. V našej pomoci pokračujeme a budeme stáť pri našich susedoch dovtedy, pokiaľ to bude potrebné. Pomáhajme im spolu aj naďalej!

POMÔCŤ NA UKRAJINE

 

Foto: Nadácia Integra, Natasha Krafchuk

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie