Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj

Prezident Kiska v našej fabrike

F

irma Ten Senses Africa, ktorej spoluvlastníkom je aj Nadácia Integra, privítala vo svojej prevádzke v Nairobi prezidenta SR Andreja Kisku a jeho delegáciu. Vedenie spoločnosti oboznámilo hlavu štátu s fungovaním fabriky, ktorá spracováva makadamové orechy pre európske a americké trhy. Firma vznikla s cieľom zmierniť chudobu ľudí, dať im prácu, a tak im pomôcť postarať sa o seba a svoje svoje rodiny. Riaditeľ nadácie Allan Bussard konštatuje: „Keď sme začínali s výrobou,  osobne som poznal  každého pracovníka a pracovníčku. Dnes to už nie je možné, je ich skoro tisíc a poznám len vedúcich manažérov. Je to však výborné, že môžeme mať toľko zamestnancov. Až 85% sú ženy, matky, ktorým pravidelný príjem výrazne pomôže v starostlivosti o deti.

„Keď sme začínali s výrobou, osobne som poznal  každého pracovníka a pracovníčku. Dnes to už nie je možné, je ich skoro tisíc a poznám len vedúcich manažérov.“

Návšteva továrne mala veľký význam pre zamestnancov, cítili sa poctení a všetky ženy spievali ďakovnú pieseň Bohu. A. Bussard dodáva, že podľa slov veľvyslanca SR v Nairobi je firma Ten Senses Africa „vlajkovou loďou v rozvojovej pomoci.“

A. Bussard sa počas cesty v Nairobi tiež zúčastnil stretnutia na slovenskej ambasáde, kde sa okrem iného hovorilo aj o projekte Nadácie Integra, ktorého cieľom je pomôcť obnoviť spracovanie kešu orechov v Keni. Plánuje výsadbu a pestovanie milióna kešu sadeníc, ktoré by mali nahradiť staré kešu stromy. Projekt by tak mal pomôcť viac ako 15 tisícom farmárom a ich rodinám.
Slovenská delegácia a hostia strávili aj slávnostný večer s pánom prezidentom Kiskom a kenským prezidentom Kenyattom. „Bol som veľmi rád, že pán Kiska vo svojom prejave spomínal firmu Ten Senses ako dobrý príklad udržateľnej rozvojovej pomoci. Vďaka patrí všetkým pracovníkom, ktorí sa na tom podieľali.“, povedal riaditeľ nadácie Allan Bussard.

Nadácia Integra zmierňuje riziká porušeného sveta komplexne. Pomáha pri humanitárnych krízach, rozvojovou pomocou s podporou prístupu k vzdelaniu a tiež prostredníctvom ekonomického rozvoja.

Viac o návšteve prezidenta SR a spoločnosti Ten Senses Africa pre média povedal Attila Molnár. Spolumajiteľ spoločnosti a člen správnej rady Nadácie Integra.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie