Blog

Humanitárna pomoc

Pomôžme ešte Mozambiku

Pitná voda, jedlo, zdravotná starostlivosť, ochrana pred cholerou a maláriou. Ľuďom v Mozambiku, ktorí prežili vyčíňanie cyklóna, stále chýbajú základné veci pre život. Prírodný živel zničil väčšinu plodín. Ľudia nemajú úrodu, chýbajú im potraviny. To málo, čo sa dá kúpiť, je veľmi drahé. Pomôžme ešte ľuďom v Mozambiku a dajme im nádej na lepší život.

 

Čo ešte chýba

Okrem jedla potrebujú aj zdravotnú starostlivosť. Silná búrka poškodila mnohé zdravotné strediská, fungujú len niektoré. Ak niekto ochorie, trvá dlhý čas, kým sa dostane k lekárovi.

O choroby ale nie je núdza. Následkom prírodnej katastrofy, ktorá vyvolala záplavy, je nedostatok pitnej vody. Povodne znečistili mnoho studní, kde teraz chýba čistá pitná voda. Následkom je cholera a malária. Humanitárne organizácie sa preto snažia zabezpečiť ochranu pred šírením týchto infekčných ochorení.

 

Potrebujú pomoc

Spolu s našimi partnermi z medzinárodnej humanitárnej Aliancie Interal pomáhame tam, kde je najväčšia núdza. Podľa informácií záchranárov z postihnutých oblastí, hoci sa už čiastočne podarilo  situáciu stabilizovať. Mozambik stále potrebuje našu pomoc. Mnohí  ľudia však prišli o všetko a stále nevedia, čo ich čaká. Nemajú kde bývať, stratili známych, rodinu, bývajú v provizórnych podmienkach. Podľa organizácie Spojených národov búrka bola jednou z najhorších, akú juh Afriky zažil za posledné desaťročia. Vyvolala humanitárnu krízu, ktorá postihla asi 2,5 milióna ľudí.

Nadácia Integra vyhlásila zbierku na pomoc ľuďom postihnutým cyklónom. Aktívne spolupracujeme s Alianciou Integral, ktorej členovia pomáhajú na mieste.

PODPORIŤ ĽUDÍ V MOZAMBIKU

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie