Blog

Humanitárna pomoc

Pomoc pre deti a mamy

Po ničivom zemetrasení a cunami v Indonézii sa ľudia pustili do obnovy svojej krajiny. Opravujú sa domy, cesty, bagre odpratávajú sutiny. Obchody začali fungovať, banky ponúkajú obmedzené služby. Všade je draho. Dvestotisíc ľudí je vnútorne vysídlených. To znamená, že odišli zo svojich domovov, ale zostali v krajine. Mnohí z nich našli útočisko v dočasných táboroch. Pomáhajú mimovládne organizácie, či miestne cirkvi. Pomoc potrebujú hlavne tí najslabší – deti mladšie ako 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

 

Chýba jedlo, voda aj stany
Ľudia potrebujú prístrešky na bývanie, jedlo, pitnú vodu, lieky a hygienické potreby. Náš partner, humanitárna organizácia Medair, zabezpečuje na mieste aj hygienické balíčky a psychologickú pomoc pre tých, ktorí prišli o všetko.
Ľudia dostali matrace
Doposiaľ sa rozdalo 618 matracov na spanie, prikrývky, základné jedlo – ryža, ryby a oblečenie pre mužov, ženy a deti. Plánuje sa distribúcia kuchynského riadu a siete proti hmyzu. Nutné je zabezpečiť vhodné hygienické podmienky, aby sa zabránilo šíreniu infekčných chorôb.
Nutná oprava zdrojov vody
Potrebné je zaobstarať toalety, resp. niekoľko desiatok dočasných latrín. Treba tiež opraviť poškodené vodné zdroje. Naďalej sa plánuje budovať prístrešky na bývanie. Mali by byť zhotovené z drevených dosiek, nie z plachiet, čo by bolo pre ľudí príjemnejšie.
Čo môžete urobiť

Potrebujeme vašu pomoc, aby sme podporili obete tejto katastrofy – mužov, ženy a deti. Tých, ktorí za pár sekúnd stratili všetko. Váš príspevok použijeme na pokrytie najakútnejších potrieb v Indonézii. Ľudia naliehavo potrebujú prístrešky na bývanie, čistú vodu, jedlo, zabezpečiť hygienické podmienky a psychologickú pomoc pre tých, ktorí stratili všetko.

V Indonézii pomáhame v spolupráci s medzinárodnou Alianciou Integral, ktorá združuje 22 humanitárnych organizácií zo 14 krajín sveta.

PODPORIŤ ĽUDÍ V INDONÉZII

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie