Blog

Humanitárna pomoc

Pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov

Obnova vodných zdrojov, podpora kliniky, starostlivosť o podvyživené deti. Aj takto vyzerá pomoc pre obyvateľov Jemenu, na ktorej sa podieľame. Kríza v Jemene, ktorú vyvolal vojnový konflikt, sa považuje za najväčšiu humanitárnu krízu vo svete. Niekoľkoročná vojna spôsobila masívne presídľovanie obyvateľov, extrémne vysoké ceny potravín a hlad. V krajine je  nedostatok pitnej vody a  infekčné choroby ako je cholera. Podľa odhadov potrebuje humanitárnu pomoc viac ako 22 miliónov ľudí, čo sú tri štvrtiny všetkých Jemenčanov. V ohrození života je vyše 11 miliónov osôb.

 

Obnovilo sa 31 vodných zdrojov, čím sa zabezpečí pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov.

 

Veľkým problémom Jemenu je nedostatok vody, čo má za následok málo dopestovaných plodín a hlad. Nadácia Integra spustila pred niekoľkými mesiacmi výzvu na pomoc obyvateľom Jemenu. Aj vďaka darcom zo Slovenska sa v spolupráci s Alianciou Integral podarilo:

– obnoviť 31 vodných zdrojov, čím sa zabezpečí pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov
– poskytnúť filtre na vodu pre 10-tisíc domácností
– zaistiť zberné nádoby na dažďovú vodu, ktorú potom môžu domácnosti využívať
– navŕtať nové studne a postupne obnovovať kanalizáciu, čo znižuje riziko šírenia infekčných ochorení
– dodávať potravinovú pomoc a podporovať ľudí pri samostatnom pestovaní zeleniny
– podporovať kliniku – spolufinancovaním zdravotníckeho personálu a dodávkami zdravotníckeho materiálu pre podvyživené deti

 

Od začiatku vojnového konfliktu utieklo zo svojich domovov viac ako tri milióny ľudí, z ktorých väčšina zostala v Jemene. Najmenej 14,1 milióna ľudí má nedostatok potravín. Ťažkou podvýživou trpí viac ako milión detí. Približne 14,5 milióna ľudí nemá prístup k bezpečným zdrojom vody, zhruba rovnaký počet k základnej zdravotnej starostlivosti.

 

Jemen trápi občianska vojna medzi menšínovými šíitskými povstalcami Húsíimi a vládou prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího, ktorá začala v roku 2014.
Život ľudí v Jemene je extrémne ťažký. Stále potrebujú jedlo, pitnú vodu, lieky. Prispejte a buďte súčasťou tímu, ktorý pomáha zmierniť núdzu týchto ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie