Blog

Humanitárna pomoc

Pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov

Obnova vodných zdrojov, podpora kliniky, starostlivosť o podvyživené deti. Aj takto vyzerá pomoc pre obyvateľov Jemenu, na ktorej sa podieľame. Kríza v Jemene, ktorú vyvolal vojnový konflikt, sa považuje za najväčšiu humanitárnu krízu vo svete. Niekoľkoročná vojna spôsobila masívne presídľovanie obyvateľov, extrémne vysoké ceny potravín a hlad. V krajine je  nedostatok pitnej vody a  infekčné choroby ako je cholera. Podľa odhadov potrebuje humanitárnu pomoc viac ako 22 miliónov ľudí, čo sú tri štvrtiny všetkých Jemenčanov. V ohrození života je vyše 11 miliónov osôb.

 

Obnovilo sa 31 vodných zdrojov, čím sa zabezpečí pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov.

 

Veľkým problémom Jemenu je nedostatok vody, čo má za následok málo dopestovaných plodín a hlad. Nadácia Integra spustila pred niekoľkými mesiacmi výzvu na pomoc obyvateľom Jemenu. Aj vďaka darcom zo Slovenska sa v spolupráci s Alianciou Integral podarilo:

– obnoviť 31 vodných zdrojov, čím sa zabezpečí pitná voda pre 120-tisíc Jemenčanov
– poskytnúť filtre na vodu pre 10-tisíc domácností
– zaistiť zberné nádoby na dažďovú vodu, ktorú potom môžu domácnosti využívať
– navŕtať nové studne a postupne obnovovať kanalizáciu, čo znižuje riziko šírenia infekčných ochorení
– dodávať potravinovú pomoc a podporovať ľudí pri samostatnom pestovaní zeleniny
– podporovať kliniku – spolufinancovaním zdravotníckeho personálu a dodávkami zdravotníckeho materiálu pre podvyživené deti

 

Od začiatku vojnového konfliktu utieklo zo svojich domovov viac ako tri milióny ľudí, z ktorých väčšina zostala v Jemene. Najmenej 14,1 milióna ľudí má nedostatok potravín. Ťažkou podvýživou trpí viac ako milión detí. Približne 14,5 milióna ľudí nemá prístup k bezpečným zdrojom vody, zhruba rovnaký počet k základnej zdravotnej starostlivosti.

 

Jemen trápi občianska vojna medzi menšínovými šíitskými povstalcami Húsíimi a vládou prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího, ktorá začala v roku 2014.
Život ľudí v Jemene je extrémne ťažký. Stále potrebujú jedlo, pitnú vodu, lieky. Prispejte a buďte súčasťou tímu, ktorý pomáha zmierniť núdzu týchto ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

Všade na svete sú mamy

Čítať ďalej

Princípy našej práce dávajú istotu

Čítať ďalej

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie