Blog

Humanitárna pomoc

Obnova zubnej ambulancie na Ukrajine

V mestečku len pár kilometrov od hraníc s Ruskom, sa aj počas vojnového konfliktu stará stomatológ Sergiy o mnohých pacientov. Spolu so zdravotnou sestrou Olenou pracujú s vybavením a v podmienkach, ktoré zostalo ešte zo sovietskej éry. Prístroje sú opotrebované a lekár preto často nemôže poskytnúť pacientom potrebné stomatologické ošetrenie, ktoré by malo byť štandardom. Preto sme sa rozhodli podať mu pomocnú ruku. Veríme, že sa nám spoločne s vami podarí obnova zubnej ambulancie, ktorá bude slúžiť mnohým pacientom.

 

Komu pomôžeme?

V ordinácii denne ošetria až 50 ľudí, ktorí prichádzajú aj z blízkeho okolia. Pred vojnou bola ešte možnosť navštíviť zubára aj vo vzdialenejšom Černihive. Prístupové cesty sú tam zničené od ťažkej techniky, ktorá miestami prechádzala pri útokoch okupantov zo severu. Mnoho pacientov tak do ambulancie nemôže prísť.

Domáci sa preto ani nedostanú na primerané stomatologické ošetrenie, trpia bolesťami a inými vážnymi zubnými problémami. „Ťažkosti majú aj detskí pacienti, ktorým pre chýbajúcu starostlivosť hrozia celoživotné následky,“ hovorí Sergiy.

Modernejšie vybavenie zlepší ošetrenie

Ordinácia nutne potrebuje modernejšie vybavenie, ktoré nemusí byť úplne nové. Lepšie vybavená ambulancia bude slúžiť obyvateľom mestečka a desiatok obcí v jej blízkosti.

Navyše, ak získame dostatočné množstvo prostriedkov, dokázali by sme zriadiť aj špeciálnu mobilnú zubnú ambulanciu. Slúžila by ľuďom, ktorí nedokážu prísť do bežnej ambulancie.

Vaše dary sa zdvojnásobia

Nadácia Pontis a Nadácia otvorenej spoločnosti v spolupráci s Tajpejskou reprezentačnou kanceláriou na Slovensku ponúkli možnosť matchingovej kampane – zdvojnásobia každé vaše darované euro do výšky 21 000 eur.

Napríklad, keď darujete 50 eur, suma sa zdvojnásobí na 100 eur. V praxi to teda bude reálne znamenať 100 eur pomoci pre ambulanciu.

 

Pridajte sa k nám

Veríme, že sa nám spoločne podarí obnova zubnej ambulancie. Zabezpečme spolu modernejšie prístroje a vybavenie, aby sme pomohli ľuďom k lepšiemu zdraviu. Na obnove ambulancie okrem Sergiya a Oľgy spolupracuje aj naša partnerská organizácia Realis na Ukrajine a odborne sa podieľajú aj naši zubní experti a firemní partneri.

 

PRISPIEŤ NA ZUBNÚ AMBULANCIU

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie