Blog

Podpora detí

Na Campfest ideme s výzvou 40/40

Campfest je multižánrový hudobný festival v Kráľovej Lehote s dlhou históriou. Zhruba 6500 návštevníkov prevažne z kresťanského prostredia tam strávi prvé augustové dni pri rôznych koncertoch, seminároch a športových aktivitách. Nadácia Integra sa pridá aj tohto roku!

 

Na Campfest ideme s výzvou 40/40. Tohto roku sme pre mladých ľudí na festivale pripravili niečo špeciálne – Challenge 40/40. Prečo práve Challenge 40/40 vysvetľuje Ivana Čorbová, projektová manažérka Nadácie Integra: „Na festivale chceme nájsť 40 darcov, ktorí pravidelnou podporou pomôžu pri vzdelávaní 40-tich predškolákov v Etiópii. Sú  to deti z najchudobnejších rodín, ktoré by bez podpory nemohli navštevovať materskú školu a neskôr chodiť do školy. Máme na to zhruba 40 hodín.“

 

Nadácii Integra chceme dať ďalším deťom príležitosť na vzdelávanie. Dlhodobá podpora môže prerušiť kruh chudoby, v ktorom sa nachádzajú.  Zabezpečí im  stabilitu vzdelávania, aj nové priateľské vzťahy. Dieťaťu pomáha skutočnosť, že existuje človek, ktorému na ňom záleží a stane sa súčasťou jeho života. Darcovi tento vzťah prináša priateľstvo na diaľku, ktoré môže budovať písaním listov s dieťaťom.

 

„Na festivale chceme nájsť 40 darcov, ktorí pravidelnou podporou pomôžu pri vzdelávaní 40-tich predškolákov v Etiópii.“

 

Deti, ktoré budú môcť návštevníci festivalu podporovať sú z najnovšieho projektu Babogaya v Etiópii, ktorý sme vám nedávno predstavili. Pravidelná mesačná čiastka 25€ (0,82 centov denne) deťom zabezpečí školné, školskú uniformu, výživné jedlo a zdravotnú starostlivosť.

 

Na Campfeste nás nájdete pri Literárnej kaviarni (medzi kempom a hlavným stanom – Hangárom) spolu s kamarátmi z kaviarne Too Good (budú podávať fairtrade kávu) a z knižného vydavateľstva Porta Libri. V rámi programu v tomto priestore pripravíme v piatok a v sobotu ranné čítanie.

 

Keď sa na festival chystáte, určite sa u nás zastavte. Prípadne  upozornite na naše aktivity svojich kamarátov a známych. Možno budú medzi nimi takí, ktorí sa do našej výzvy Challenge 40/40 radi zapoja. Máme pre nich pripravené aj malé prekvapenie.

 

Výzvu Challenge 40/40 a podporu vzdelávania pre 40 detí môžeme na Campfeste realizovať vďaka podpore od spoločnosti Human Dynamic Europe. Ďakujeme.

 

 

button: Podporovať dieťa pri vzdelávaní

Mohlo by vás zaujímať

Dva roky vojny na Ukrajine

Čítať ďalej

Podporujeme ženy na Ukrajine pri podnikaní

Čítať ďalej

Veronika nás zastupuje doma aj v zahraničí

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie