Blog

Podpora detí

Na Campfest ideme s výzvou 40/40

Campfest je multižánrový hudobný festival v Kráľovej Lehote s dlhou históriou. Zhruba 6500 návštevníkov prevažne z kresťanského prostredia tam strávi prvé augustové dni pri rôznych koncertoch, seminároch a športových aktivitách. Nadácia Integra sa pridá aj tohto roku!

 

Na Campfest ideme s výzvou 40/40. Tohto roku sme pre mladých ľudí na festivale pripravili niečo špeciálne – Challenge 40/40. Prečo práve Challenge 40/40 vysvetľuje Ivana Čorbová, projektová manažérka Nadácie Integra: „Na festivale chceme nájsť 40 darcov, ktorí pravidelnou podporou pomôžu pri vzdelávaní 40-tich predškolákov v Etiópii. Sú  to deti z najchudobnejších rodín, ktoré by bez podpory nemohli navštevovať materskú školu a neskôr chodiť do školy. Máme na to zhruba 40 hodín.”

 

Nadácii Integra chceme dať ďalším deťom príležitosť na vzdelávanie. Dlhodobá podpora môže prerušiť kruh chudoby, v ktorom sa nachádzajú.  Zabezpečí im  stabilitu vzdelávania, aj nové priateľské vzťahy. Dieťaťu pomáha skutočnosť, že existuje človek, ktorému na ňom záleží a stane sa súčasťou jeho života. Darcovi tento vzťah prináša priateľstvo na diaľku, ktoré môže budovať písaním listov s dieťaťom.

 

„Na festivale chceme nájsť 40 darcov, ktorí pravidelnou podporou pomôžu pri vzdelávaní 40-tich predškolákov v Etiópii.”

 

Deti, ktoré budú môcť návštevníci festivalu podporovať sú z najnovšieho projektu Babogaya v Etiópii, ktorý sme vám nedávno predstavili. Pravidelná mesačná čiastka 25€ (0,82 centov denne) deťom zabezpečí školné, školskú uniformu, výživné jedlo a zdravotnú starostlivosť.

 

Na Campfeste nás nájdete pri Literárnej kaviarni (medzi kempom a hlavným stanom – Hangárom) spolu s kamarátmi z kaviarne Too Good (budú podávať fairtrade kávu) a z knižného vydavateľstva Porta Libri. V rámi programu v tomto priestore pripravíme v piatok a v sobotu ranné čítanie.

 

Keď sa na festival chystáte, určite sa u nás zastavte. Prípadne  upozornite na naše aktivity svojich kamarátov a známych. Možno budú medzi nimi takí, ktorí sa do našej výzvy Challenge 40/40 radi zapoja. Máme pre nich pripravené aj malé prekvapenie.

 

Výzvu Challenge 40/40 a podporu vzdelávania pre 40 detí môžeme na Campfeste realizovať vďaka podpore od spoločnosti Human Dynamic Europe. Ďakujeme.

 

 

button: Podporovať dieťa pri vzdelávaní

Mohlo by vás zaujímať

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie