Kríza v Afganistane

Kríza v Afganistane

Konflikt v Afganistane núti tisíce ľudí opustiť svoje domovy a vyvoláva bezprostredné obavy o život obyvateľov v celej krajine. Ľudia utekajú v strachu o vlastný život.

Kvôli vážnej politickej situácii museli v Afganistane státisíce ľudí opustiť svoje domovy. Ocitli sa bez strechy nad hlavou, jedla, traumatizovaní a bezmocní. 

Okrem politických nepokojov zažíva Afganistan:

  • Najhoršie sucho za posledné desaťročia, čo znamená, že zásoby potravín a vody sú obmedzené.
  • Pandémiu koronavírusu, ktorá celú situáciu zhoršuje.

Počet ľudí, ktorí potrebujú humanitárnu pomoc, sa od roku 2020 zvýšil takmer o tretinu.  Väčšinu krajiny postihlo extrémne sucho. Očakáva sa, že bez úrody bude nadchádzajúca zima drsnejšia ako kedykoľvek predtým. Podvýživa detí je už teraz alarmujúca.

Miestni partneri Nadácie Integra už robia všetko, čo je v ich silách, aby ľuďom pomohli.

Sústredia sa na život zachraňujúcu pomoc. Zabezpečujú balíčky prvej pomoci a posttraumatickú podporu ľuďom, ktorí boli svedkami krutého násilia. Súčasťou balíčkov sú potraviny, kuchynské vybavenie a dôležité hygienické potreby.

Pridajte sa a spolu pomôžme ľuďom, ktorí trpia v dôsledku krízy v krajine. Váš dar im pomôže zabezpečiť urgentnú starostlivosť,  jedlo a hygienické potreby.

Utrpenie nevinných ľudí môžete zmierniť svojim príspevkom hneď.

 

PRISPIEŤ ĽUĎOM V AFGANISTANE
Ivana Čorbová koordinátorka klimatických a humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne a klimatické projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu  prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými je na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Vojna zasahuje do psychiky človeka

Čítať ďalej

Ďakujem za pomoc pre Jemenčanov

Čítať ďalej

Žijú v neustálom strachu a biede

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie