Blog

Humanitárna pomoc

Hračky pre deti na Ukrajine

Pre deti poznačené vojnou zbierame hračky! Už v pondelok a utorok máte jedinečnú príležitosť pomôcť tým najzraniteľnejším, ktorým sa navždy zmenilo detstvo. Darované hračky pre deti na Ukrajine môžete priniesť v

pondelok 12.6. 2023 a utorok 13.6. 2023

do sídla Nadácia Integra, na Dobšinského 14 v Bratislave

 

Traumy z vojny, násilia, ktoré deti na Ukrajine zažívajú, sú obrovské. Najmä v lokalitách, ktoré zasiahli priame útoky, bombardovanie a z toho vyplývajúce obavy zo strachu o život. Stále sú oblasti, kde sa deti skrývajú v bunkroch. Mnohé stratili otca alebo aj oboch rodičov či blízkych príbuzných a kamarátov.

Pre tieto deti a ich rodinných príslušníkov, väčšinou matky, zabezpečujeme na Ukrajine psychologickú pomoc. V rámci aktivít ktoré odborníci pre deti pripravujú sme sa rozhodli netradične zorganizovať aj zbierku hračiek. Potrebujeme na to vašu pomoc.

 

Stavebnice, puzzle, korálky aj farbičky

Prosíme Vás, prineste do sídla Nadácie Integra v pondelok a utorok čase od 7:30 do 18:00 plyšové hračky, stavebnice ako LEGO, LEGO Duplo, alebo iné stavebnice, farebné papiere, puzzle, korálky, farbičky, farby či voskovky. Hračky môžu byť nové aj použité. Pamätajte, prosím, že hračky by mali byť kvalitné, nepoškodené a čisté.

 

Hračky na terapiu aj na hranie

Hračky pomôžu deťom zapojeným do programu psychosociálnej pomoci, ktorý realizujeme na Ukrajine.

Využijú sa pri terapii na spracovanie traumatických zážitkov, aj jednoducho na hru pre radosť a upokojenie. Hračky sú pre deti veľmi dôležité, sú prirodzenou súčasťou detstva, rozvíjajú dieťa. V tomto prípade pomôžu deťom zlepšiť psychické zdravie, čo veľmi potrebujú“, hovorí Stanka Kotúčková, koordinátorka humanitárnej pomoci.

Budeme radi, keď so svojimi hračkami odovzdáte aj krátky pozdrav deťom, ktoré budú mať aj možnosť vybrať si z nazbieraných darčekov. Sme si istí, že sa deti budú tešiť z vašej láskavej podpory aj vďaka hračkám ľahšie spracujú zážitky, ktoré ich ťažia.

 

Zapojte sa do pomoci

Ak nemôžete priniesť hračky pre deti na Ukrajine, pomôžete tiež finančným darom v prospech našich aktivít na Ukrajine, vrátane projektu psychologickej pomoci pre deti. Za každý prejav priazne vám ďakujeme.

POMÔCŤ DEŤOM NA UKRAJINE

 

Fotografia: Natasha Kravchuk

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie