Blog

Podpora detí

Ďalšie deti v škole

Sen sa stal skutočnosťou, ďalšie deti sú v škole a trieda je plná! Počas uplynulých týždňov sa slovenskí podporovatelia poslali do školy desiatky afrických detí.  Kampaň „Naplňme triedu“ ukázala ochotu a veľké srdce Slovákov. Vďaka nim sa môžu desiatky detí etiópskej škole Bishoftu vzdelávať a mať šancu na lepší život. Pravidelnou mesačnou podporou 25 € sponzori zabezpečia dieťaťu vzdelanie, stravu, školské pomôcky, uniformu a zdravotnú starostlivosť.

 

Kto sú Hana, Eden, Bonsan, Amanuel… a ďalší?

Najchudobnejšie deti zo slumu. Každý s neľahkým životným príbehom. Niektorí majú len jedného rodiča, ďalších súrodencov, o ktorých sa pomáhajú starať. Ich rodiny majú peniaze ledva na živobytie, poplatky za školu si jednoducho nemôžu dovoliť. Je to drahé. Keď nie sú peniaze, drahé sú aj tie najzákladnejšie veci – jedlo, oblečenie. Myslieť na školu je prepych. A predsa sa to podarilo. Trieda je plná detí! Detí, ktoré by bez pomoci nemali šancu na dobré vzdelanie. Ďalšie deti v škole znamenajú nádej pre rodinu, komunitu i celú spoločnosť.

 

„A predsa sa to podarilo. Trieda je plná detí!“

 

Spoločná cesta

Ochotní Slováci postavili za niekoľko týždňov na štartovaciu čiaru ďalšie africké deti. Budú ich sprevádzať, zdieľať s nimi život, ich radosti, pokroky. Veríme, že to bude radostná cesta a obohatí nielen deti, ale aj darcov. Prinesie nové zážitky, pohľady a radosť z vecí, ktoré majú zmysel.

 

O škole Bishoftu

Škola Bishoftu sa nachádza v meste Debre Zeit, ktoré je vzdialené asi hodinu jazdy od  hlavného mesta Addis Ababa. Škola je súčasťou centra, ktoré sa stará o deti z blízkeho slumu. Navštevuje ju vyše 400 detí, mnohé z nich pochádzajú z veľmi chudobných rodín alebo sú siroty. Príspevky darcov sa v škole Bishoftu využívajú na poskytnutie školských obedov pre žiakov, zabezpečenie školských pomôcok, chodu školy a školských uniforiem. Príspevky tak pomáhajú hlavne tým najchudobnejším deťom, ktoré nemajú ani vlastné každodenné oblečenie.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa podieľajú na zmene života chudobných detí. Bez nich by tieto deti nemohli nastúpiť na cestu poznania, ktorá môže otočiť dobrým smerom život celej rodine a komunite.

Button: Podporiť dieťa pri vzdelávaní

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie