Blog

Humanitárna pomoc

Cibuľky prinášajú nový začiatok

Nanovo obrobené polia, vysadená zelenina a radosť. V donedávna okupovanej černihivskej oblasti na Ukrajine je to veľká vec. Konkrétne je reč o cibuľkách, z ktorých sa miestni obyvatelia tešia. Cibuľky prinášajú nový začiatok na miesta, kde vládla beznádej.

 

Podporujeme mikropodnikanie 

Nadácia Integra sa takto rozhodla podporiť mikropodnikanie pre tých, ktorí sa vracajú do svojich domovov. Chceme im pomôcť začať odznova. Aby boli sebestační a nielen odkázaní na podporu iných. Možnosť pestovať zeleninu je pre nich obrovskou pomocou. Cibuľa je tu výnimočnou plodinou, s ktorou sa dajú prežiť ťažké chvíle. Je zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré podporujú zdravie. Každý výhonok novej cibuľky je prísľubom lepších časov.

 

Sergejov nový domov

Pre Sergeja a jeho rodinu sa pestovaním cibule začala nová etapa života. Pred vojnou žil v dedinke blízko hraníc s Ruskom spolu so svojou ženou a dvomi deťmi. Venoval sa poľnohospodárstvu a strihaniu zvierat. Keďže jeho dom sa ocitol pod paľbou ruského ostreľovania, museli z domu odísť. Dočasný domov našiel v malej dedinke vzdialenej desiatky kilometrov od domova. A tu sa aj opäť dostal k pestovaniu, ktoré mu je také blízke.

Cibuľky ako podpora pre rodiny v regióne

Andrejov príbeh je iný. Energický muž  prišiel s nápadom ako pestovať kvalitné cibuľky v černihivskom regióne a pomôcť aj ostatným obyvateľom, aby si mohli ľahšie zaobstarať túto zeleninu. Vtedy do príbehu vstúpila Nadácia Integra, ktorá pomohla s ich nákupom. Cibuľky sú už zasadené, rastú a prinášajú radosť a nový začiatok.

 

Pomáhajte spolu s nami

V podpore mikropodnikania chceme pokračovať. Pridajte sa k nám. Podporte s nami rodiny na Ukrajine, ktoré sa aj v neľahkých podmienkach a často nebezpečných podmienkach snažia vytrvať v ťažko skúšanej krajine.

POMÔCŤ NA UKRAJINE

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie