Blog

Humanitárna pomoc

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Uplynulých dvanásť mesiacov vojny na Ukrajine prinieslo veľa trápenia, obetí, zničené rodiny a ľudí bez strechy nad hlavou. Našim východným susedom pomáhame od začiatku krvavého konfliktu. Ako konkrétne vyzerá naša pomoc na Ukrajine, hovorila kolegyňa Veronika Macsai na TV JOJ24.

V rozhovore sa dozviete, že do krajiny sme priviezli desiatky naložených kamiónov, tony jedla aj ďalšieho tovaru a pomohli sme viac ako 370-tisíc ľuďom. Rok vojny na Ukrajine pre nás znamenal smútok, ale aj vďačnosť a nové priateľstvá.

 

Materiálna aj psychosociálna pomoc 

Sme vďační za podporu našich partnerov, ktorá nám umožnila za uplynulých dvanásť mesiacov poslať do vojnou sužovanej krajiny vyše 1400 ton humanitárnej pomoci. Tvorili ju prevažne potraviny, ale aj generátory, lieky a hygienické potreby.

Rozbehli sme tam psychosociálny program na spracovanie chronického stresu a traumy, aby sme pomohli ľuďom spracovať hrozivé zážitky.  Podporili sme rekonštrukciu rodinných domov a výstavbu mobilných domčekov, ktoré poskytnú dočasné bývanie tým, ktorí počas okupácie v Irpini stratili svoj domov. Aká naša pomoc naša pomoc na Ukrajine, vysvetľuje kolegyňa Veronika Macsai na TV JOJ24.

Pomáhajte spolu s nami aj naďalej

V pomoci ľuďom na Ukrajine pokračujeme a pri našich susedoch budeme stáť, dokedy to bude potrebné. Pridajte sa k nám a pomáhajme spolu zmierňovať utrpenie následky krutej vojny.

POMÔCŤ NA UKRAJINE

Mohlo by vás zaujímať

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Škola je symbolom nového začiatku

Čítať ďalej

Pitná voda voda je v Sýrii vzácnosťou

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie