Klimatická kalkulačka

Klimatická kalkulačka

Každý z nás, svojím životom zanecháva klimatickú stopu. Viete aká je veľká u priemerného Slováka, Etiópčana či Európana? Zahrajte sa a zistite to.

Na spomalenie globálne otepľovanie potrebujeme čo najskôr znížiť emisie CO2 a neutralizovať ich. Na to sú nevyhnutné nielen systémové zmeny, ale aj zmeny vlastných postojov a návykov.

Pripravili sme nástroj, s ktorým jednoducho zistíte svojou klimatickú stopu. Následne môžete prehodnotiť vlastný životný štýl, jeho dopady na klímu a zamýšľať sa nad možnosťami, ako splatiť vlastný dlh voči našej Zemi.

„Môžeme na tieto krízy reagovať ústupom k izolacionizmu, protekcionizmu a vykorisťovaniu, alebo v nich môžeme vidieť skutočnú šancu na zmenu,“ reagoval pápež František na potrebu ochrany životného prostredia.

Spoznajte vlastnú produkciu CO2. Pomôže vám v tom klimatická kalkulačka. Zistite, koľko emisií CO2 vyprodukujete a vydajte sa na cestu k ohľaduplnému a udržateľnému životnému štýlu.

 

VYPOĆÍTAŤ SVOJU KLIMATICKÚ STOPU
Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Čítať viac

Rok 2023 v skratke

Čítať ďalej

Rozvíjame včelárstvo v Etiópii

Čítať ďalej

Rok 2021 v skratke

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie