Blog

Humanitárna pomoc Klíma a sadenie stromov Podpora detí

Rok 2021 v skratke

 


Pre mnohých je ťažké predstaviť si nejaké dobré správy z roku 2021. Pandémia COVID-19 nemilosrdne zasiahla do života ľudí v rôznych kútoch sveta vrátane Slovenska.

Ale aj v tomto náročnom čase vám chceme dať dôvod na radosť. V Nadácii Integra sme sa poohliadli za rokom 2021 a pozreli sa na to, čo sa nám vďaka vám podarilo. Chceme sa o to s vami podeliť, pretože bez vašej pomoci by sme to nedokázali. Prinášame vám v skratke rok 2021.

 

Podpora detí

Počet detí, ktoré cez Nadáciu Integra podporujú Slováci, sa blíži k tisícke. Pravidelný príspevok 25 eur mesačne im umožní chodiť do školy, mať školské pomôcky, denne jedno výživné jedlo a v prípade potreby aj bývanie. Podporovateľ si môže niekoľkokrát za rok vymeniť list so „svojím“ dieťaťom, čím buduje vzájomný vzťah.

Výsadba stromov

Dosiahli sme významný míľnik a pri rovníku sme vysadili viac ako milión makadámiových a kešu stromov. Do ich pestovania sme zapojili 23-tisíc farmárov, ktorí vďaka stromom budú mať lepší život. Milión stromov zároveň pomáha aj našej planéte Zem. Pohltí toľko emisií uhlíka, koľko vyprodukuje 10-tisíc Slovákov. V týchto dňoch je vysadených už 1,2 milióna stromov, z toho sme 400-tisíc vysadili minulý rok. Vo výsadbe naďalej pokračujeme.

Humanitárna pomoc

Etiópia
V Etiópii, kde vypukla občianska vojna, sme pomohli tisícom ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy. Dostali jedlo, prikrývky a psychologickú podporu. Podarilo sa to aj vďaka spoločnej výzve slovenských neziskových organizácií a finančnému príspevku MZV SR.

Južný Sudán
Vo vojnou zmietanom Južnom Sudáne sme vďaka vám a vďaka podpore SlovakAid pomohli zmierniť následky humanitárnej krízy pre takmer 40-tisíc ľudí. Poskytli sme im zdravotnú starostlivosť a lieky a vyškolili viac ako 180 zdravotníckych pracovníkov.

Jemen
V Jemene, kde sa ešte stále odohráva najväčšia humanitárna kríza na svete, sme zabezpečili potraviny, pitnú vodu a materiálnu pomoc pre desiatky domácností v najviac postihnutých regiónoch.

Afganistan
V Afganistane sme poskytli pomoc a zabezpečili balíčky prvej pomoci ľuďom, ktorí na to ostali odkázaní po nástupe novej vlády Talibanu.

Kríza na hranici EÚ
V súčasnosti ešte stále pomáhame ľuďom, ktorí uviazli na poľsko-bieloruskej hranici. Spolu s partnerskou organizáciou rozdávame jedlo, matrace a lieky.

Ďakujeme vám, pomáhajte s nami pravidelne!

Ďakujeme, že ste s nami a nie sú vám ľahostajné životy ľudí a budúcnosť planéty. Sme vďační za každý dar. V prípade akútnych kríz, nepredvídateľných situácií, na ktoré treba neodkladne reagovať, však potrebujeme byť pripravení ešte lepšie. Aj to však dokážeme, keď sa rozhodnete pre pravidelné mesačné príspevky.

Vaša pravidelná podpora nám umožní reagovať na naliehavé krízy okamžite.

PODPOROVAŤ PRAVIDELNE

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie