Blog

Podpora detí

Ďakujem za Tvoju pomoc

Ďakujem Ti za to, že na mňa myslíš. Ďakujem za Tvoju pomoc. Aj takéto slová sú v listoch, ktoré píšu africké deti v našich projektoch svojim podporovateľom. Vždy máme radosť, keď triedime listy a pripravujeme ich na doručenie. Ročne ich prejdú našimi rukami viac ako tri tisícky. Sú v nich informácie, slová vďaky, povzbudenia pre deti.

Toto leto sa nám, žiaľ, nepodarilo vycestovať do Afriky kvôli pandémii koronavírusu. Nemohli sme vám tak priniesť listy od detí. Niektoré sme však dostali online, na ďalšie čakáme. Rozhodli sme sa preto podeliť sa s vami s úryvkami z listov, ktoré sú už u nás. Veríme, že vás potešia rovnako ako nás. Mená detí a podporovateľov sú zmenené.

 

Milá Mariana!

Ako sa máš a ako sa Ti darí? Dúfam že si Ty aj Tvoja rodina v poriadku. Prosím, pozdrav odo mňa Mira. Toto obdobie je pre nás dosť ťažké. Dni trávime väčšinou vo vnútri, hráme sa nejaké hry, občas si spievame. Školu máme stále zavretú a máme online vyučovanie. Okrem toho, že nechodíme do školy, sa nič veľmi nezmenilo. Dúfam, že veci sa čoskoro opäť vrátia do normálneho stavu. Modlím sa za vás, aby vás Boh ochraňoval. Veľmi vás ľúbim.
Lucy

 

Milý Peter,

dúfam, že sa máš Ty a Tvoja rodina dobre. U nás doma ďakujeme Bohu, že nás chráni.
Chcem Ti povedať niečo o tejto pandémii v našej oblasti, kde bývame. Nosenie rúška je pre všetkých povinné. Je to pre nás ale veľká výzva. Nie je to totiž veľmi pohodlné, keď sa chceme hrať alebo čokoľvek robiť.
Moja rodičia už predtým nemali stabilnú prácu, robili príležitostne a teraz nepracujú vôbec. Keby nebolo tvojej pomoci, neviem, kde by sme teraz boli. Ďakujem ti, že mi pomáhaš a zabezpečuješ potraviny.
Vera

 

Ahoj Veronika!

Prešlo veľa času, čo sme o sebe nepočuli. Máme sa fajn a Ty? Všetko je v poriadku, len momentálne nemáme žiadne školské aktivity. Od marca sme kvôli vírusu bez školy, čo je zlé. Ale vieme, že je to kvôli našej bezpečnosti. Vláda najskôr vyhlásila karanténu na dva týždne, no predĺžila sa na mesiace. Dúfame, že nám Boh pomôže a čoskoro bude všetko tak ako predtým. Kvôli bezpečnosti dezinfikujeme, udržiavame si odstup. A modlíme sa. Čo robíte u vás na Slovensku, aby ste sa chránili?
Dúfam že jedného dňa budeme mať príležitosť stretnúť sa. Ďakujem za podporu. Dávaj na seba pozor. Mám Ťa rada :-).
Anne

Milý Juraj!

Dúfam, že sa máš dobre a si zdravý. Pozdrav odo mňa svoju rodinu. Okolo nás je koronavírus, tak sme väčšinou vnútri v dome. Sme v poriadku a vďační, že máme kde bývať. Každý deň si robím úlohy, aj keď neviem kedy pôjdeme opäť do školy. Občas mávame aj online vyučovanie. Všetko sa zmenilo, nemôžeme ísť von a je tu nuda.
V Keni to ide s ekonomikou dole vodou, čo je aj cítiť. Počuli sme, že sa snažia nájsť liek a ochrániť ľudí pred vírusom. Som rád, že som v poriadku.
#budvbezpeci
#dezinfikuj
#vyhybajsadavom
#ostandoma
Mám Ťa rád
Joseph

 

Ďakujem za všetku Tvoju lásku a podporu, ktorú mi dávaš. Som veľmi rád, že si súčasťou môjho života.

 

Drahá Emma,

ako sa máš v tomto období? Dúfam, že dobre. Nech Ťa Boh veľmi požehná za to, že podporuješ deti ako sme my.
Koronavírus zastavil školy a budeme musieť opakovať ročník. Táto pandémia nás silno zasiahla, ale modlím sa Bohu, aby sa to už čoskoro skončilo.
Ďakujem Ti, že ma podporuješ vo vzdelávaní a že aj vďaka Tebe máme jedlo.
Valery

 

Milá Simona,

ako sa máš v týchto ťažkých časoch? Dúfam, že si zdravá. Myslím, že aj Ty vieš o tejto pandémii, ktorá sa volá Covid-19. Veľmi zhoršil našu situáciu. V prvom rade preto, že sa zatvorili školy. Po druhé preto, že mnoho dospelých, ako aj moji rodičia, prišli o prácu. Ďakujem za Tvoju pomoc. Nebyť Teba, boli by z nás žobráci bez nádeje. Často si opakujem, čo mi moja učiteľka hovorila v škole.
Prosím, ak môžeš, pomáhaj mi aj naďalej. Budem ti veľmi vďačný za Tvoju podporu vo vzdelávaní a v potravinovom programe.
Donyuri

 

Milý Marek,

dúfam, že sa na Slovensku máte dobre. Spomínam na teba vo všetkých svojich modlitbách. Ďakujem za všetku tvoju lásku a podporu, ktorú mi dávaš. Som veľmi rád, že si súčasťou môjho života.
Tu v Praise Gate sa máme dobre, darí sa mi aj v škole. Vieš, že je teraz všade vírus, tak si dávaj pozor. Boh ťa žehnaj.
Brian

 

Milý Vlado!

Ako sa máte na Slovensku? Odkedy som sa dozvedel, že aj u vás je koronavírus, veľmi sa o Teba bojím. Modlím sa za Teba vo dne v noci, aby Ťa Boh ochraňoval a aby si dlho žil. Budem šťastný, keď budem zasa o Tebe počuť.
John

 

Ahoj Ivana!

Volám sa Julia a mám 15 rokov. Chcela by som Ti poďakovať za všetko, čo pre mňa robíš. Ďakujem za Tvoju pomoc. Môžem chodiť do školy a mať dobré jedlo. Môj obľúbený predmet v škole je chémia. Rada hrám futbal a basketbal, moje obľúbené jedlo je chapati. Tu v Keni je teraz teplo, ako je u vás? Priala by som si, aby sme sa jedného dňa stretli. Mám Ťa rada, aj Tvoju rodinu.
Julia  

 

Ahoj Monika!

Dúfam, že sa máš dobre a všetci ste zdraví. Ako sa má vaše bábätko?
Chcela som ti dať vedieť, ako je to teraz u nás. V Keni je smrteľná choroba, korona. Ničí nám životy, lebo spomalila našu ekonomiku. Postupuje deň za dňom, kvôli nariadeniam vlády ostávame vnútri a nevychádzame von. Všetci veríme Bohu, že nám pomôže. Máte u vás tiež túto chorobu?
Modlím sa za Teba a vašu rodinu.
Georgina

 

Button: Podporiť dieťa pri vzdelávaní

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie