Koronavírus v africkom slume

Nový koronavírus doposiaľ nakazil státisíce ľudí na svete a zabil tisícky z nich. Svetová zdravotnícka organizácia s obavami pozoruje Afriku potom,
čo sa tam objavili prvé prípady nákazy.

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na rúško

Zlé hygienické podmienky, slabo fungujúce zdravotníctvo, nedostatok vody, spolužitie mnohopočetných rodín v chatrčiach v slume, málo osvety. To všetko sa môže podpísať na hrozivom scenári, ktorý sa môže odohrať na africkom kontinente.

V Nadácii Integra sledujeme vývoj situácie najmä v Keni a Etiópii, kde pomáhame drobným farmárom a podoprujeme deti pri vzdelávaní. Správy od našich afrických partnerov sú znepokojivé, hoci počet nakazených ľudí je zatiaľ nízky.  Nový koronavírus už citeľne zasiahol ekonomiku, ľudia prichádzajú o prácu a majú veľký strach zo šírenia vírusu hlavne telesným kontaktom. Žijú v domácnostiach, kde je spolu viac ľudí v malom priestore. Pre ich kultúru je navyše bežná blízkosť, objatie, podanie ruky, stretávanie sa s priateľmi.

Ako pomáhame

Snažíme sa pomôcť v predstihu a finančne podporujeme šitie ochranných rúšok v krajčírskej dielni v centre TAPA. Centrum sa nachádza na okraji najväčšieho afrického slumu Kibera v Nairobi, kde žije podľa odhadu 700-tisíc až milión ľudí. Tieto rúška sú zatiaľ na predaj za symbolickú sumu. Našou snahou je pomôcť dielni, aby vyrobila dostatočné množstvo rúšok a mohla ich rozdať čo najväčšiemu počtu ľudí. Väčšina z nich totiž nemá peniaze na základné životné potreby a kúpa rúšok pre viacpočetnú rodinu by bola nad ich možnosti.

Krajčírska dielňa v centre TAPA

Dielňu sme vybavili pred časom s pomocou SlovakAid, kde sú k dispozícii nové šijacie stroje. Pracuje v nej okolo 50 krajčírok, ktoré za bežných okolností šijú uniformy pre školy a firmy. V súčasnosti začali šiť rúška. V areáli centra je okrem dielne aj škola a škôlka, ktoré sa starajú o vzdelávanie detí.

Pomôcť pri výrobe rúšok môžete aj Vy. Podporte krajčírsku dielňu a prispejte na rúško ľuďom v slume.

Prispieť na rúško ľuďom v slume

Prečítajte si viac:

Ako môžete pomôcť

 

Prispieť na rúško pre ľudí v slume

Po kliknutí na tlačidlo budetete presmerovaný na darcovskú stránku, kde zadáte svoje kontaktné údaje a čiastku, ktorou si želáte podporiť aktuálne šitie rúšok pre ľudí v slume. Ďakujeme!

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes