Blog

Klíma a sadenie stromov

Výzva „5 eur ťa nezabije“

Spúšťame novú výzvu #5eurtanezabije. Podobá sa na známu Ice Bucket Challenge a jej koncovkou je reálna pomoc v podobe výsadby stromov v Afrike. Čím viac ľudí sa zapojí, tým viac spoločne pomôžeme našej planéte aj farmárom!

 

Ako funguje výzva #5eurtanezabije?

Princíp je veľmi jednoduchý: Dnes si odpustíte niečo za 5 eur (napríklad bagetu a limonádu, zmrzlinový pohár či miešaný nápoj na letnej pláži) a ušetrené peniaze venujete Nadácii Integra na výsadbu stromov. Za vašich 5 EUR vysadíme 1 strom, za 20 EUR štyri stromy, a tak ďalej. Aby sa do výzvy zapojilo čo najviac ľudí, potrebujeme od vás iba jednoduchú vec: Odfoťte sa alebo nahrajte video s krátkym odkazom – napríklad papierom, kde napíšete, čo ste si dnes odpustili a namiesto toho ste tých 5 eur venovali na výsadbu stromov v Afrike.

Do postu na Facebooku alebo Instagrame nezabudnite pridať hashtag #5eurtanezabije. Potom nominujte ďalších troch ľudí a vyzvite aj svojich followerov a priateľov, aby urobili to isté. Aby napísali, čo si odpustili, aby darovali a nominovali troch ďalších. Na Facebooku si môžete pridať aj náš rámček – na svoj profilový obrázok pridajte rámček a vyberte si rámik Nadácie Integra #5eurtanezabije. Inšpirujte sa krátkym návodom na našej webstránke: https://integra.sk/5-eur-ta-nezabije

Darovať strom sa dá veľmi ľahko cez našu darcovskú stránku:

button: Darovať strom

 

Ako konkrétne bude použitý Váš dar?

Vašim darom prispejete na projekt výsadby milióna stromov v Keni a v Etiópii, do ktorého je aktuálne zapojených 15 000 farmárov. Za každých 5 EUR vysadíme jeden makadámiový alebo kešu strom. Táto suma pokrýva všetky náklady spojené s pestovaním stromčeka: pôda, zastrešenie, genetický materiál, práca, voda, hnojivo, transport, agronomická podpora, BIO a FairTrade školenie a certifikačný proces.

 

Prečo sadíme stromy v Afrike?

 

Budeme radi, keď sa k nám pridáte!

Veď 5 eur minieme hocikedy na hocičo a ani si to nevšimneme. 5 EUR je ale zároveň najjednoduchší spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu. 5 EUR vás proste nezabije, ale niekomu môže zachrániť život. Sledujte nás a pomôžte šíriť našu výzvu na Facebooku a Instagrame!

#5eurtanezabije

Podporte naše úsilie darovaním stromu:

button: Darovať strom

Mohlo by vás zaujímať

Dva roky vojny na Ukrajine

Čítať ďalej

Podporujeme ženy na Ukrajine pri podnikaní

Čítať ďalej

Veronika nás zastupuje doma aj v zahraničí

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie