Blog

Klíma a sadenie stromov

Výzva „5 eur ťa nezabije“

Spúšťame novú výzvu #5eurtanezabije. Podobá sa na známu Ice Bucket Challenge a jej koncovkou je reálna pomoc v podobe výsadby stromov v Afrike. Čím viac ľudí sa zapojí, tým viac spoločne pomôžeme našej planéte aj farmárom!

 

Ako funguje výzva #5eurtanezabije?

Princíp je veľmi jednoduchý: Dnes si odpustíte niečo za 5 eur (napríklad bagetu a limonádu, zmrzlinový pohár či miešaný nápoj na letnej pláži) a ušetrené peniaze venujete Nadácii Integra na výsadbu stromov. Za vašich 5 EUR vysadíme 1 strom, za 20 EUR štyri stromy, a tak ďalej. Aby sa do výzvy zapojilo čo najviac ľudí, potrebujeme od vás iba jednoduchú vec: Odfoťte sa alebo nahrajte video s krátkym odkazom – napríklad papierom, kde napíšete, čo ste si dnes odpustili a namiesto toho ste tých 5 eur venovali na výsadbu stromov v Afrike.

Do postu na Facebooku alebo Instagrame nezabudnite pridať hashtag #5eurtanezabije. Potom nominujte ďalších troch ľudí a vyzvite aj svojich followerov a priateľov, aby urobili to isté. Aby napísali, čo si odpustili, aby darovali a nominovali troch ďalších. Na Facebooku si môžete pridať aj náš rámček – na svoj profilový obrázok pridajte rámček a vyberte si rámik Nadácie Integra #5eurtanezabije. Inšpirujte sa krátkym návodom na našej webstránke: https://integra.sk/5-eur-ta-nezabije

Darovať strom sa dá veľmi ľahko cez našu darcovskú stránku:

button: Darovať strom

 

Ako konkrétne bude použitý Váš dar?

Vašim darom prispejete na projekt výsadby milióna stromov v Keni a v Etiópii, do ktorého je aktuálne zapojených 15 000 farmárov. Za každých 5 EUR vysadíme jeden makadámiový alebo kešu strom. Táto suma pokrýva všetky náklady spojené s pestovaním stromčeka: pôda, zastrešenie, genetický materiál, práca, voda, hnojivo, transport, agronomická podpora, BIO a FairTrade školenie a certifikačný proces.

 

Prečo sadíme stromy v Afrike?

 

Budeme radi, keď sa k nám pridáte!

Veď 5 eur minieme hocikedy na hocičo a ani si to nevšimneme. 5 EUR je ale zároveň najjednoduchší spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu. 5 EUR vás proste nezabije, ale niekomu môže zachrániť život. Sledujte nás a pomôžte šíriť našu výzvu na Facebooku a Instagrame!

#5eurtanezabije

Podporte naše úsilie darovaním stromu:

button: Darovať strom

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie