Sadíme stromy

Výsadba stromov pomáha zmierniť následky porušenej planéty. Stromy umožnia Zemi lepšie sa zregenerovať a absorbovať nadbytočné emisie uhlíka. Pre ich pestovateľov zabezpečujú stromy udržateľný zdroj obživy a dôstojné pracovné i životné podmienky.

Ivana Čorbová

projektová koordinátorka

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

 

Podporiť projekt darom

Nadácia Integra pestuje v Keni a v Etiópii sadenice makadámiových a kešu stromov. Do decembra 2020 sa nám v spolupráci s miestnymi farmármi v Afrike podarilo vysadiť 864 992 stromov. Tu však nekončíme! V priebehu budúceho roka chceme naplniť náš cieľ, ktorým je výsadba jedného milióna stromov. Je pre nás veľkou cťou, že nad naším projektom „Milión stromov pre Afriku“ prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky J.E. pani Zuzana Čaputová.

Teplotné a zrážkové extrémy, horúčavy, sucho, požiare, povodne či tropické cyklóny sú len niektoré z negatívnych následkov aktuálnej klimatickej zmeny. V krajinách takzvaného globálneho Juhu sa ich vplyvom prehlbuje chudoba, vznikajú sociálne nepokoje a vojny. Čoraz viac ľudí je nútených opúšťať svoje domovy. Hrozí, že do roku 2030 počet extrémne chudobných ľudí vplyvom klimatickej krízy vzrastie o 100 miliónov. Najviac ohrozená je Afrika.

Jedným zo spôsobov ako zmierniť klimatickú krízu, je sadenie stromov. Podľa štúdie vedcov zo švajčiarskej univerzity ETH Zurich obnova lesov môže pokryť až dve tretiny emisií uhlíka, ktoré sú dôsledkom ľudskej aktivity. Na našej planéte je dostatok vhodnej pôdy na to, aby sa zalesnená plocha zvýšila zhruba o tretinu.

Nadácia Integra založila v kenskom Nairobi spoločnosť Ten Senses Africa (TSA), ktorá spolupracuje s drobnými farmármi, pestovateľmi makadamiových stromov. Okrem výkupu a spracovania makadamových i kešu orechov v Keni sme zriadili škôlky na pestovanie sadeníc stromov, v ktorých dopestujeme viac ako 850 000 sadeníc ročne.

Pridajte sa k nám! Darovaním stromov pomôžete:

PLANÉTE lepšie sa zregenerovať, absorbovať nadbytočné emisie CO2, vytvoriť prevenciu pred eróziou pôdy. Vďaka stromom zmenšíte svoju ekologickú stopu.
FARMÁROM v Afrike zabezpečiť udržateľný zdroj obživy, dôstojné pracovné i životné podmienky. Vďaka stromom sa farmári môžu vymaniť zo začarovaného kruhu chudoby a dostať sa na cestu od pomoci k svojpomoci.

Viac o projekte:

Darujte strom: Zmiernite následky porušenej planéty!

Darovať strom

Tlačidlo vás presmeruje na darcovskú stránku, kde môžete svojim darom podporiť naše úsilie. Ďakujeme.

Príbehy z terénu

„Volám sa Iris. Som z rodiny so šiestimi deťmi a ja som piata v poradí“, začína rozprávať svoj príbeh stredoškoláčka, bývalá žiačka školy Sv. Anny v Keni, neďaleko Nairobi.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes