Blog

Podpora detí

Kto pobeží pre Daniela?

„Chcem bežať pre niekoho, kto to potrebuje. Bolo by skvelé, ak by sme spolu pomohli dieťaťu v Afrike, ktoré sa má ťažko“, takto nás pred časom oslovil Dalibor, ktorý sa chystá bežať na 100. výročnom behu Košického maratónu 1. októbra a chce dať svojmu behu hlbší zmysel. V Nadácii Integra sme si hneď spomenuli na Daniela, chlapca z Etiópie, ktorý prechádza náročným obdobím. Dalibor pre neho vytvoril zbierku a pozýva známych stať sa súčasťou pekného príbehu. Teraz sa môžete pridať a bežať pre Daniela spolu s ním.

 

Kto je Daniel

Daniel (po etiópsky Daani’el) má 10 rokov. Je to šikovný chlapec, ktorého sme prijali do nášho programu na Podporu vzdelávania na extrémne chudobnom juhu Etiópie. Daniel zažil obrovskú traumu. Pred dvomi rokmi k nemu do chatrče vliezol pytón a zaútočil na neho. V dôsledku toho prišiel Daniel o nohu. Bojuje s mnohými obmedzeniami, a aj napriek tomu má chuť učiť sa a napredovať. Do školy to má poriadne ďaleko a chôdza je pre neho nesmierne náročná. Je preto neustále odkázaný na pomoc iných.

 

Zmena Danielovej situácie

Keď nás Dalibor oslovil s nápadom, že by svoj beh využil v prospech niekoho, hneď sme si spomenuli na Daniela z Etiópie. Uvažovali sme, čo by mu mohlo zjednodušiť situáciu. Prišli sme na to, že riešením by bol tuk tuk, teda miestny dopravný prostriedok, ktorý by pomohol nielen Danielovi ale aj všetkým deťom z komunitného centra v oblasti Borena. Tuk-tuk by poslúžil pri vození Daniela na potrebné lekárske vyšetrenia a tiež by sa využil pri nákupe potravín a zásobovaní kuchyne“, hovorí Lucia Pagáčová, koordinátorka projektu Podpory vzdelávania detí v Afrike v našej nadácii.

 

Poznáte Tuk tuk?

Tuk tuk je motorka na troch kolesách so strechou. V Afrike je obľúbeným spôsobom prepravy a využíva sa ako taxík. Nejazdí príliš rýchlo, má jednoduchú konštrukciu, nenáročný servis a hlavne je veľmi praktický. Tuk tuk nie je v Etiópii lacnou záležitosťou. Hoci je bežným prostriedkom domácich, v krajine sa nevyrába a dováža sa zo zahraničia. Jeho cena je 6 000 eur, čo je v tejto chudobnej oblasti nepredstaviteľná suma.

 

Pridaj sa, podpor, zabehni

Dalibor bude bežať maratón na pomoc Danielovi už 1. októbra a dovtedy chce vyzbierať peniaze na tuk tuk. Pomôže tak Danielovi, ale aj vzdelávaciemu centru na juhu Etiópie, ktoré tam budujeme, aby sme priniesli vzdelanie pre 200 detí v oblasti, ktorú aj domáci považujú za extrémne biednu.
Rovnako ako Dalibor môžeš aj Ty bežať pre Daniela a vytvoriť si vlastnú zbierku v pár jednoduchých krokoch – návod ako na to nájdeš tu. Okolo 1. októbra môžeš zabehnúť akúkoľvek trasu podľa svojich možností, kdekoľvek si vyberieš.

 

Dajte nám o sebe vedieť

Ak vás Daliborova výzva inšpirovala a chcete sa pripojiť k behu pre Daniela, dajte nám o sebe vedieť. Radi sa s vami spojíme, prekonzultujeme váš zámer a pomôžeme vám s vytvorením zbierky. Svoje kontaktné údaje nám nechajte v tomto formulári a dobrý beh pre Daniela spolu začneme už čoskoro.

CHCEM BEŽAŤ A VYTVORIŤ ZBIERKU PRE DANIELA

PS: Dalibor už trénuje

Tuk tuk!

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie