Spolu sme silnejší

Spolu sme silnejší

A dokážeme ešte viac, keď s nami začnete pomáhať ľuďom v krízach svojím pravidelným darom.

Milióny ľudí bojujú o prežitie aj túto zimu. Potrebujú náš záujem a vedomie, že v tom nie sú sami. Spoločne vieme byť súčasťou riešenia ich ťažkej situácie. Spolu sme silnejší a dokážeme viac.

Od roku 2007 poskytujeme v Nadácii Integra pomoc a podporu komunitám, ktoré zasiahli prírodné katastrofy, vojenský konflikt a ďalšie krízy. S našimi partnermi a priaznivcami pracujeme na tom, aby sme priniesli život zachraňujúcu pomoc na najnáročnejšie miesta na Zemi. Držíme sa nášho motta a „zmierňujeme následky porušeného sveta“.

V roku 2022 sme pomáhali na viacerých miestach. Zabezpečovali sme vzdelanie africkým deťom, podporovali sme ľudí na Ukrajine, v Jemene, Južnom Sudáne či Sýrii. Farmárom v Keni a Etiópii sme zlepšili podmienky na to, aby sa vedeli uživiť a výsadbou stromov sa staráme aj o našu planétu Zem.

V našom úsilí nepoľavujeme a v práci intenzívne pokračujeme ďalej. Záleží nám na tých, ktorí si sami pomôcť nedokážu. Myslíme na ďalšie generácie, ktoré budú budovať spoločnosť a vytvárať hodnoty pre lepší a spravodlivejší svet.

Našu pozornosť si budú vyžadovať tieto krízy

1

Vojna na Ukrajine

Konflikt na Ukrajine je obrovskou humanitárnou katastrofou bezprostredne za našimi hranicami. Reagujeme na núdzové situácie a kritické potreby miliónov ľudí, ktorých rodiny sú oddelené, ktorých domy sú zničené, ktorí sú bez prístupu k elektrine či pod ťarchou tráum. Teplo, jedlo a svetlo zabezpečujeme ľuďom na rôznych miestach krajiny vrátane bojovej línie.

2

Hlad v oblasti Afrického rohu a v Jemene

V dôsledku kombinovaných kríz z posledných rokov ohrozuje milióny ľudí hlad. Obrovský humanitárny problém súčasnosti je výrazný v Jemene a v oblasti Afrického rohu, najmä v Etiópii. Na území východnej  Afriky zomrie od hladu človek každých 48 sekúnd.

3

Vzdelávanie detí a podpora mladých ľudí

Vytváranie príležitostí pre vzdelávanie detí v Keni a Etiópii je enormne dôležité. Vzdelanie je cestou z chudoby nielen pre jednotlivcov, ale pre celé komunity. 

Deti vzdelávame v najkritickejších komunitách. Mnohým zabezpečujeme aj výživné jedlo. Podporujeme udržateľné projekty na školách a startupy pre mladých ľudí napríklad podporou pri podnikaní.

Pomôžte nám prosím zmierňovať dopady kríz s priamym vplyvom na záchranu životov ľudí teraz aj vašou pravidelnou podporou. Iba vďaka nej budeme môcť rýchlejšie reagovať tam, kde je to potrebné a v našej snahe uspieť, budeme silnejší.

Budeme silnejší spolu a vďaka Vám.

 

PRISPIEVAŤ PRAVIDELNE

 

 

Martin Simon marketing a fundraising
Martin má na starosti komunikáciu s verejnosťou, manažuje marketingové aktivity nadácie a spravuje dary.

Príbehy z terénu

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Zmena klímy zasahuje milióny ľudí

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie