Obnov náš svet

Obnov náš svet

Stali sme sa súčasťou celosvetového kresťanského hnutia Renew our World (Obnov náš svet), s ktorou chceme prispieť k opatreniam v oblasti boja proti chudobe a zmeny klímy vo svete. 

A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale sa premeňte obnovením zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je vôľa Božia, to, čo je dobré, čo mu je príjemné, čo je dokonalé.” Rimanom 12:2

Ako ľudstvo stojíme na dôležitej križovatke a je len na nás, ktorým smerom sa vydáme. Toto rozhodnutie však určí našu ďalšiu budúcnosť. Môžeme si vybrať, či budeme chrániť náš svet. Či prispejeme k zmierneniu klimatickej krízy, či budeme bojovať proti chudobe a rozbijeme štruktúry nerovnosti vo svete. Alebo? Budeme pokračovať v súčasnom spôsobe života, ktorý prinesie nenapraviteľné škody, smrť, hlad a bolesť mnohým, často tým najzraniteľnejším a najnevinnejším.

Chceme priniesť zmeny

Aj sám Boh nás volá do transformácie a obnovy. Chceme poslúchnuť jeho volanie a pozvať do toho ďalších. Túžime vytvoriť hnutie ľudí, ktorí sa k nám pridajú a prinesú zmeny vo svojich komunitách, mestách, krajinách a vo svete.

Obnov náš svet

Ako Nadácia Integra sme sa zapojili do celosvetového hnutia Renew our World (Obnov náš svet), s ktorým chceme prispieť k opatreniam v oblasti boja proti chudobe a zmene klímy vo svete.

Renew our World je globálne hnutie, ktorého sympatizanti veria, že sme nositeľmi Božieho obrazu. Preto by sme sa mali podľa toho aj dennodenne správať a žiť v láske jeden voči druhému. Keďže sme nositeľmi Božieho obrazu, nechceme si zatvárať oči a len tak nečinne stáť, zatiaľ čo naši susedia sú uväznení v chudobe, mnohí trpia a rozmáha sa nerovnosť a nespravodlivosť.

Naša vízia

Našou víziou je aj v tejto kampani “zmierňovanie následkov porušeného sveta”. Chceme vidieť svet, v ktorom všetci ľudia, bez ohľadu na farbu pleti, majú naplnené svoje základné potreby; svet, kde každý má šancu prekvitať a kde neexistuje nerovnosť medzi bohatými a chudobnými.

Ako to urobíme?

Prostredníctvom domácich a medzinárodných kampaní budujeme globálne hnutie kresťanov, ktorí sa modlia a žijú spôsobom, aby svet bol spravodlivý a udržateľný. Cítiš, že tieto slová k tebe hovorili? Chceš sa pridať a hrať úlohu obnovi nášho sveta v Božom pláne? Prihlás sa a dostávaj e-mailové aktualizácie o našej kampani a zapoj sa do obnovy v svojom okolí, alebo kdekoľvek na svete.

 

ZAPOJ SA DO KAMPANE
Ivana Čorbová koordinátorka klimatických a humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne a klimatické projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu  prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými je na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Čítať viac

Hlad a násilie v Tigraji pokračuje

Čítať ďalej

Hra EcoDiversophy

Čítať ďalej

Znižujeme ekologický dlh

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie