Obnov náš svet

Obnov náš svet

Stali sme sa súčasťou celosvetového kresťanského hnutia Renew our World (Obnov náš svet), s ktorým chceme prispieť k opatreniam v oblasti boja proti chudobe a zmeny klímy vo svete aj na Slovensku. 

„A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale sa premeňte obnovením zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je vôľa Božia, to, čo je dobré, čo mu je príjemné, čo je dokonalé.” Rimanom 12:2

Ako ľudstvo stojíme na dôležitej križovatke a je len na nás, ktorým smerom sa vydáme. Toto rozhodnutie však určí našu budúcnosť. Môžeme si vybrať, či budeme chrániť náš svet. Či prispejeme k zmierneniu klimatickej krízy, budeme bojovať proti chudobe a rozbijeme štruktúry nerovnosti vo svete. Alebo budeme pokračovať v súčasnom spôsobe života, ktorý prinesie nenapraviteľné škody, smrť, hlad a bolesť mnohým, často tým nevinným a najzraniteľnejším.

Chceme priniesť zmeny

Aj sám Boh nás volá do transformácie a obnovy. Chceme poslúchnuť jeho volanie a pozvať aj ďalších. Túžime vytvoriť hnutie ľudí, ktorí prinesú zmeny vo svojich komunitách, mestách, krajinách a vo svete.

Obnov náš svet

Nadácia Integra je súčasťou celosvetového hnutia Renew our World (Obnov náš svet), s ktorým chceme prispieť k opatreniam v oblasti boja proti chudobe a zmene klímy vo svete.

Renew our World je globálne hnutie, ktorého sympatizanti veria, že sme nositeľmi Božieho obrazu. Preto by sme sa mali podľa toho aj dennodenne správať a žiť v láske jeden voči druhému. Nechceme si zatvárať oči a len tak nečinne stáť, zatiaľ čo sú naši blížni uväznení v chudobe, mnohí trpia a vo svete sa rozmáha nerovnosť a nespravodlivosť.

Naša vízia

Našou víziou je aj v tejto kampani „zmierňovanie následkov porušeného sveta”. Chceme pomôcť vytvárať svet, v ktorom majú všetci ľudia, bez ohľadu na farbu pleti, naplnené svoje základné potreby. Svet, kde má každý šancu napredovať a kde neexistuje nerovnosť medzi bohatými a chudobnými.

Ako to urobíme?

Prostredníctvom domácich a medzinárodných kampaní budujeme globálne hnutie kresťanov, ktorí sa modlia a žijú spôsobom, ktorý pomôže k spravodlivosti a udržateľnosti vo svete.

Cítite, že tieto slová k vám hovorili? Chcete sa pridať a mať svoje miesto v obnove nášho sveta v Božom pláne? Pripojte sa k nám a my vám budeme posielať e-mailové aktualizácie o našej kampani. Zapojte sa do obnovy v svojom okolí alebo kdekoľvek vo svete.

Čo môžeš urobiť hneď?

  1. Vyplňte formulár a pridajte sa k nám, aby sme dokázali vytvoriť komunitu ľudí, ktorým záleží na obnove.
  2. Podpíšte petíciu RESET 21, ktorou vyzývame na zabezpečenie spravodlivého zotavenia sa z pandémie a vybudovanie udržateľnej budúcnosti pre všetkých ľudí.
  3. Sledujte našu činnosť. Už teraz pripravujeme hodnotné materiály, ktoré môžu ovplyvniť naše premýšľanie a obnoviť nielen našu krajinu, ale aj tento svet.
PRIDAJ SA K NÁM
Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Čítať viac

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Zmena klímy zasahuje milióny ľudí

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie