Blog

Humanitárna pomoc

Hlad a násilie v Tigraji pokračuje

Situácia v etiópskom regióne Tigraj sa nemení. Podľa OSN čelí hladomoru v oblasti viac ako 350-tisíc ľudí. Vojenský konflikt spôsobil nedostatok životne dôležitých dodávok potravín, vody, či pohonných hmôt pre ľudí v celom regióne. Odhaduje sa, že až 4 milióny ľudí nemá dostatok jedla a potrebuje humanitárnu pomoc. Stále prichádza veľa správ o násilí vrátane sexuálneho. Hlad a násilie v Tigraji pokračuje.

 

Konflikt, napätie aj koronavírus

„Náš národ čelí mnohým krízam,“ hovorí Ephraim Tsegay,humnaitárny pracovník organizácie v Etiópii, s ktorou spolupracujeme „Ľudia sú vystavení politickému napätiu a etnickým konfliktom, prudkému nárastu prípadov koronavírusov, devalvácii svojej meny a konfrontácii s okolitými krajinami kvôli priehrade na Níle.“

 

Zabezpečujeme jedlo a prikrývky

Nadácia Integra pomáha zabezpečiť základné potreby pre ľudí zasiahnutých konfliktom. Doposiaľ sme pohli 12-tisíc ľuďom, ktorí dostali potraviny, pitnú vodu, oblečenie, matrace, prikrývky a hrnce na varenie.

V spolupráci s partnerskými organizáciami poskytujeme tiež emocionálnu a psychologickú podporu ženám, ktoré zažili traumu z konfliktu.

Podpora mieru

Hlad a násilie v Tigraj pokračuje a zintenzívňujú sa tiež snahy o nastolenie mieru v regióne. Náš lokálny partner pracuje s cirkvami, ktoré zastupujú viac ako 50 miliónov kresťanov v Etiópii. Zameriava sa na mierotvornú iniciatívu nazvanú Spoločná iniciatíva pre strategické náboženské akcie (JISRA). „Pracujeme na tom, aby sme spájali rôznych náboženských lídrov, aby viedli rozhovor o budovaní mieru, a aby sa títo lídri aktívne zapojili do politických diskusií,“ vysvetľuje Ephraim.

 

Pomoc je stále potrebná

Hlad a násilie v Tigraji pokračuje a miestni obyvatelia nás stále potrebujú. Zapojte sa a spoločne im podajme pomocnú ruku. Prispejte na jedlo a základné životné potreby.

PODPORIŤ ĽUDÍ V ETIÓPII

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie