Kríza v Etiópii

V dôsledku nepokojov a násilia v oblasti Tigray na severe Etiópie utiekli zo svojich domovov do susedného Sudánu desaťtisíce ľudí. Nemajú takmer nič a utekajú v strachu o svoj život.

 

Pomôcť obyvateľom Etiópie hneď

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Po týždňoch násilných stretov federálnych a regionálnych síl sú civilisti v etiópskom regióne Tigray v kríze. Komunikačné siete sú nefunkčné, bankové služby zastavené, cesty blokované a v celom regióne je nedostatok základných zásob.

V obave o svoje životy a životy svojich rodín ušlo z Etiópie do Sudánu viac ako 43 000 mužov, žien a detí.V súčasnosti našli bezpečie v tranzitných centrách blízko hraníc, kde dostávajú vodu a jedlo. Sú vystrašení a vyčerpaní.

Utečenecké tábory v Sudáne neboli pripravené na takýto nával utečencov. V táboroch chýbajú základné potreby ako voda, jedlo, prístrešky, hygienické zariadenia. Sudánske úrady spolu s OSN a ďalšími humanitárnymi organizáciami nepretržite pracujú na zriadení nového tábora pre utečencov.

Napätie medzi federálnou vládou a regionálnou vládou v Tigray sa začalo stupňovať v septembri tohto roku po regionálnych voľbách v oblasti Tigray, ktoré federálna vláda vyhlásila za nelegálne. Národné voľby boli odložené v dôsledku pandémie. Táto eskalácia nakoniec viedla k ozbrojenému konfliktu v skorých ranných hodinách 4. novembra 2020 medzi federálnou armádou a Ľudovým frontom oslobodenia Tigraja – TPLF.

Nadácia Integra sa zapojila do pomoci etiópskym obyvateľom. Pridajte sa a pomôžme ľuďom, ktorí trpia v dôsledku útokov v krajine. Váš dar pomôže zabezpečiť urgentnú starostlivosť, ako jedlo, pitná voda, lieky a hygienické zariadenia. Kríza v Etiópii sa stupňuje.

Zmierniť utrpenie nevinných ľudí a zachrániť ich životy, môžete hneď!

 

Prispieť a pomôcť obyvateľom Etiópie

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná.

 

Peniaze budú použité na zabezpečenie:

  • jedla, vody
  • prístreškov na bývanie
  • hygienických zariadení

 

Pomôcť obyvateľom Etiópie

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes