Kríza v Etiópii

V dôsledku nepokojov a násilia v oblasti Tigraj na severe Etiópie utieklo zo svojich domovov viac ako 2 milióny ľudí. Nemajú takmer nič a utekajú v strachu o svoj život.

 

Pomôcť obyvateľom Etiópie hneď

Ivana Čorbová

koordinátorka
humanitárnej pomoci

Telefonický kontakt:
+421 918 949 884

Email:
ivana.corbova@integra.sk

Prispieť na projekt

Po mesiacoch násilných stretov federálnych a regionálnych síl sú civilisti v etiópskom regióne Tigraj v ťažkej kríze. Komunikačné siete boli nefunkčné, bankové služby zastavené, cesty blokované a v celom regióne je nedostatok základných zásob. OSN uvádza, že hladomorom zažíva 350-tisíc ľudí. Humanitárnu pomoc však potrebuje až 4,5 milióna ľudí.

V obave o svoje životy a životy svojich rodín ušlo z Etiópie do Sudánu minimálne 60 tisíc mužov, žien a detí. V súčasnosti našli bezpečie v tranzitných centrách blízko hraníc, kde dostávajú vodu a jedlo. Ostatní, vystrašení a vyčerpaní hľadajú útočisko v rámci krajiny. Ide o najrozsiahlejšiu humanitárnu katastrofu dnešných dní. Akútnu humanitárnu pomoc potrebuje až 4,5 miliónov z celkovo 6 miliónov obyvateľov regiónu. Len hladom trpí 60% obyvateľstva regiónu.

Napätie medzi federálnou vládou a regionálnou vládou v Tigraji (ľudovým frontom oslobodenia Tigraja – TPLF) sa začalo stupňovať v septembri minulého roka po regionálnych voľbách v oblasti Tigraj, ktoré federálna vláda vyhlásila za nelegálne. Národné voľby boli odložené v dôsledku pandémie. Táto eskalácia nakoniec viedla k ozbrojenému konfliktu 4. novembra 2020. Chaos a utrpenie, ktoré konflikt priniesol civilistom, pretrváva doposiaľ.

Nadácia Integra sa zapojila do pomoci etiópskym obyvateľom. Pridajte sa a pomôžme ľuďom, ktorí trpia v dôsledku útokov v krajine. Váš dar pomôže zabezpečiť urgentnú starostlivosť, ako jedlo, pitná voda, lieky a hygienické zariadenia. Etiópčania potrebujú aj našu pomoc.

Zmierniť utrpenie nevinných ľudí a zachrániť ich životy, môžete hneď!

 

Prispieť a pomôcť obyvateľom Etiópie

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná.

 

Peniaze budú použité na zabezpečenie:

  • jedla, vody
  • prístreškov na bývanie
  • hygienických zariadení

 

Pomôcť obyvateľom Etiópie

Príbehy z terénu

Spoznávame životy ľudí, ktorým pomáha naša práca. Často sú plné bolesti, smútku, ale aj vďačnosti a nádeje. Prečítajte si niektoré z nich.

Prispejte ľuďom v núdzi ešte dnes