Blog

Podpora detí

Firmy motivovali študentov

Mladí ľudia v Nairobi môžu študovať v centre Beacon of Hope (BOH) v certifikovaných odborných kurzoch. Získajú tak odbornosť, ktorá im pomôže nájsť si prácu a uživiť sa. Kurzy majú úspešných absolventov v pôvodných ako aj aj v nových odboroch ako je poľnohospodárstvo, murárstvo, obkladačské práce, maliarske práce, zvárač a kurz správa nehnuteľností.

 

Firmy motivovali študentov

Príprava študentov BOH pre pracovný trh však týmto nekončí. Pred časom sa v priestoroch centra uskutočnil motivačný seminár pre absolventov a študentov. Jeho cieľom bolo povzbudiť mladých ľudí pri hľadaní práce. Vedúci centra, úspešní už pracujúci absolventi kurzov, malí podnikatelia a zástupcovia firiem hovorili o tom, ako uspieť na trhu práce. Napr. ako sa uchádzať o zamestnanie, ako napísať životopis, prečo sa zúčastniť pohovorov či aké sú požiadavky zamestnávateľov. Okrem toho im predstavili konkrétne pracovné možnosti.

Odhodlanie ísť do nových vecí

Seminára sa zúčastnilo 231 študentov z rôznych odborov. Všetci ocenili pozitívny prístup, povzbudenie a konkrétne informácie, ktoré dostali. Firmy, podnikatelia a vedenie centra motivovali študentov. Priniesli im odhodlanie pustiť sa do nových vecí a dobre využiť zručnosti a vedomosti, ktoré sa na kurzoch naučili.

Nestrácajú nádej

Od seminára ubehlo pár mesiacov a Keňu zasiahla pandémia koronavírusu. Situácia na pracovnom trhu sa skomplikovala. Mnohé rodiny študentov zápasia s výpadkom príjmu a s hladom. Napriek tomu sa mladí ľudia nevzdávajú. Vedia, že vďaka vzdelaniu majú viac možností uplatniť sa.

Projekt Nadácie Integra a prípravu seminára podporil SlovakAid.

Button:

 

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie