Blog

Humanitárna pomoc

Situácia po zemetrasení

S

ituácia po zemetrasení v Indonézii, ktoré v piatok 28. septembra zasiahlo ostrov Sulawesi, je naďalej naliehavá. Ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následné cunami s rýchlosťou 800 km/h a šesťmetrovými vlnami zruinovalo všetko, čo stálo v ceste. Prírodné katastrofy si vyžiadali vyše 2000 zranených, stovky ľudí sú stále nezvestné.Vážne poškodených alebo zničených je viac ako 67-tisíc domov. Viac ako 330-tisíc ľudí sa ocitlo bez strechy nad hlavou. V krajine prebiehajú záchranárske práce. Do odľahlých oblastí, kde je asi 62-tisíc ľudí,  je sťažený prístup.„Sú to preteky s časom. Niektoré miesta sú ťažko dostupné. Robíme však všetko pre to, aby sme pomohli ľuďom v najodľahlejších a najviac zasiahnutých oblastiach na ostrove“, povedal William Anderson, riaditeľ humanitárnej organizácie Medair.Čo môžete urobiť
Potrebujeme vašu pomoc, aby sme podporili obete tejto katastrofy – mužov, ženy a deti. Tých, ktorí za pár sekúnd stratili všetko.
Váš príspevok použijeme na pokrytie najakútnejších potrieb v Indonézii. Ľudia naliehavo potrebujú prístrešky na bývanie, čistú vodu, jedlo, zabezpečiť hygienické podmienky a psychologickú pomoc pre tých, ktorí stratili všetko.

V Indonézii pomáhame v spolupráci s medzinárodnou Alianciou Integral, ktorá združuje 22 humanitárnych organizácií zo 14 krajín sveta.

Mohlo by vás zaujímať

Napriek zúfalstvu začala opäť tvoriť

Čítať ďalej

Na férovej africkej vlne

Čítať ďalej

Naša pomoc na Ukrajine na TV JOJ24

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie