Blog

Humanitárna pomoc

Situácia po zemetrasení

S

ituácia po zemetrasení v Indonézii, ktoré v piatok 28. septembra zasiahlo ostrov Sulawesi, je naďalej naliehavá. Ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následné cunami s rýchlosťou 800 km/h a šesťmetrovými vlnami zruinovalo všetko, čo stálo v ceste. Prírodné katastrofy si vyžiadali vyše 2000 zranených, stovky ľudí sú stále nezvestné.Vážne poškodených alebo zničených je viac ako 67-tisíc domov. Viac ako 330-tisíc ľudí sa ocitlo bez strechy nad hlavou. V krajine prebiehajú záchranárske práce. Do odľahlých oblastí, kde je asi 62-tisíc ľudí,  je sťažený prístup.„Sú to preteky s časom. Niektoré miesta sú ťažko dostupné. Robíme však všetko pre to, aby sme pomohli ľuďom v najodľahlejších a najviac zasiahnutých oblastiach na ostrove“, povedal William Anderson, riaditeľ humanitárnej organizácie Medair.Čo môžete urobiť
Potrebujeme vašu pomoc, aby sme podporili obete tejto katastrofy – mužov, ženy a deti. Tých, ktorí za pár sekúnd stratili všetko.
Váš príspevok použijeme na pokrytie najakútnejších potrieb v Indonézii. Ľudia naliehavo potrebujú prístrešky na bývanie, čistú vodu, jedlo, zabezpečiť hygienické podmienky a psychologickú pomoc pre tých, ktorí stratili všetko.

V Indonézii pomáhame v spolupráci s medzinárodnou Alianciou Integral, ktorá združuje 22 humanitárnych organizácií zo 14 krajín sveta.

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie