Blog

Humanitárna pomoc

Radosť z letných táborov

Slnko, voda, hry, rafting aj nakupovanie. Ukrajinské deti na Slovensku majú aj vďaka našej nadácii radosť a tešia z letných táborov. Pri zábavných aktivitách budovali medzi sebou vzťahy a učili sa mnoho praktických vecí. Doposiaľ sme podporili osem táborov, ktorých sa zúčastnilo vyše 120 detí z Ukrajiny.

 

Slovenčina aj angličtina

„Niektoré deti boli vôbec prvýkrát od svojho príchodu na Slovensko v skupine rovesníkov. Mnohé sa učia doma, online, takže nechodia do školy. Verím, že táto skúsenosť im dala veľa“, hovorí Iveta Barková, riaditeľka Súkromnej základnej školy Senec, ktorá zorganizovala anglický tábor pre ukrajinské deti. Okrem slovenského tímu sa im naplno venovala lektorka z Nového Zélandu. Deti strávili čas výletmi, hrou v meste aj v prírode.

 

Modelovanie situácií zo života

Nezisková organizácia Benitim má za sebou dva tábory pre ukrajinské deti. Pripravili pre nich zaujímavé, neštandardné aktivity. Keďže sa organizácia venuje športovým aktivitám, využila svoj potenciál aj v tomto prípade. V centre vodných športov v Čunove sa zúčastnili raftingu, pri ktorom zažili kopec zábavy.

Šport nebolo jediné, čomu sa deti venovali. „Týždňový program zahŕňal aj jazykové vzdelávanie. Chceli sme, aby sa deti zdokonalili v slovenčine a žilo sa im tu ľahšie“, vysvetľuje Mária Molnárová, projektová manažérka organizácie, „ pripravili sme pre nich aj modelové situácie z bežného života. Napríklad, zákazník príde do obchodu a nakupuje. A ony sa učia, čo povedať a ako reagovať. “

Aktivity pokračujú, podporme ďalšie deti

Detský tábor zorganizoval aj cirkevný zbor BJB Palisády a to v krásnom prostredí Chvojnice. Deti sa mohli zúčastniť športových aktivít, tvorivých dielní, či zabŕdnuť trochu do umenia a kultúry.

Leto sa ešte nekončí a do konca prázdnin si budú môcť vychutnať táborovú atmosféru ďalšie deti.  Augustové turnusy sú v plnom prúde a my sme radi, že môžeme byť pri tom. Pomôžme spolu ďalším deťom zúčastniť sa táborov a zažiť radosť z hier aj nových priateľstiev!

PODPORIŤ UKRAJINSKÉ DETI

 

Mohlo by vás zaujímať

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Venujte deťom darček

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie