Blog

Fairtrade a ekonomický rozvoj Rôzne

Nezvyčajná cesta s prezidentom

„Takúto cestu som ešte nezažil. Žiadna pasová kontrola, žiadne čakanie na batožinu, a rýchly konvoj do centra Nairobi“, opisuje svoju cestu s prezidentom riaditeľ Nadácie Integra Allan Bussard.

„Koľko ľudí zamestnávate? Je vaša firma zisková? Ako v tom všetkom pomohla Slovenská republika? Bol som rád, že som mohol porozprávať o našej práci v Keni“

Médiá už informovali o tom, že prezident Andrej Kiska odcestoval na zahraničnú návštevu Kene. V rámci nej navštívi aj fabriku Ten Senses Africa v Nairobi, ktorá spracováva makadamové a kešu orechy. Spoluzakladateľom firmy je aj Nadácia Integra, a tak náš riaditeľ Allan Bussard dostal pozvanie, zúčastniť sa tejto cesty spolu s pánom Kiskom.

„Cestou na bratislavské letisko som vyzdvihol kolegu a na miesto sme dorazili krátko po šiestej, kde sme čakali na prezidenta. Bola to zvláštna skúsenosť, žiadna letenka, žiadny palubný lístok“, hovorí A. Bussard. Do Nairobi odleteli o dve hodiny starým Tupolovom, s medzipristátím v Káhire, kde prezidenta spolu so sprievodom slávnostne privítali egypskí dôstojníci, káva, čaj a luxusný salón.

Aký bol let? „Žiadne filmy, ale dobrá spoločnosť pracovníkov a podnikateľov z rozvojových organizácií nám spríjemnila let, ktorý ubehol naozaj rýchlo. Pán prezident ma pozval do svojej miestnosti v lietadle na rozhovor. Dal mi veľa dobrých otázok: Koľko detí podporujete v Keni? Koľko projektov? Koľko farmárov je súčasťou vášho projektu? Koľko ľudí zamestnávate? Je vaša firma zisková? Ako v tom všetkom pomohla Slovenská republika? Bol som rád, že som mohol porozprávať o našej práci v Keni“, hovorí A. Bussard.

Do Kene cestuje riaditeľ Integry často. Táto je však výnimočná. Aké bude jej pokračovanie? Delegáciu okrem iného čakajú stretnutia na slovenskej ambasáde, aj v úspešnej fabrike Ten Senses Africa na spracovanie makadamových orieškov.

Mohlo by vás zaujímať

Dva roky vojny na Ukrajine

Čítať ďalej

Podporujeme ženy na Ukrajine pri podnikaní

Čítať ďalej

Veronika nás zastupuje doma aj v zahraničí

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie