Kríza v Etiópii

Kríza v Etiópii

V dôsledku nepokojov a násilia v oblasti Tigraj na severe Etiópie utiekli zo svojich domovov do susedného Sudánu desaťtisíce ľudí. Nemajú takmer nič a utekajú v strachu o svoj život.

Po týždňoch násilných stretov federálnych a regionálnych síl sú civilisti v etiópskom regióne Tigraj v kríze. Komunikačné siete sú nefunkčné, bankové služby zastavené, cesty blokované a v celom regióne je nedostatok základných zásob.

V obave o svoje životy a životy svojich rodín ušlo z Etiópie do Sudánu viac ako 43-tisíc mužov, žien a detí. V súčasnosti našli bezpečie v tranzitných centrách blízko hraníc, kde dostávajú vodu a jedlo. Sú vystrašení a vyčerpaní.

Utečenecké tábory v Sudáne neboli pripravené na takýto nával utečencov. V táboroch chýbajú základné potreby ako voda, jedlo, prístrešky, hygienické zariadenia. Sudánske úrady spolu s OSN a ďalšími humanitárnymi organizáciami nepretržite pracujú na zriadení nového tábora pre utečencov.

Napätie medzi federálnou vládou a regionálnou vládou v Tigraji sa začalo stupňovať v septembri tohto roku po regionálnych voľbách v oblasti Tigraj, ktoré federálna vláda vyhlásila za nelegálne. Národné voľby boli odložené v dôsledku pandémie. Táto eskalácia nakoniec viedla k ozbrojenému konfliktu v skorých ranných hodinách 4. novembra 2020 medzi federálnou armádou a Ľudovým frontom oslobodenia Tigraja – TPLF.

Nadácia Integra sa zapojila do pomoci etiópskym obyvateľom. Pridajte sa a pomôžme ľuďom, ktorí trpia v dôsledku útokov v krajine. Váš dar pomôže zabezpečiť urgentnú starostlivosť, ako jedlo, pitná voda, lieky a hygienické zariadenia. Kríza v Etiópii sa stupňuje.

Zmierniť utrpenie nevinných ľudí a zachrániť ich životy, môžete hneď!

Prečo dokážeme byť v pomoci efektívni

Sme členom medzinárodnej Aliancie Integral, ktorá sa zapája do humanitárnych aktivít na celom svete. Týmto spôsobom pracuje 23 členov zo 14-tich krajín na 85-tich miestach sveta. Vďaka koordinácii a znalostiam situácie v danej krajine je táto pomoc rýchla a účinná.

Vaše dary zabezpečia

jedlo, vodu, prístrešky na bývanie a hygienické zariadenia pre ľudí na úteku v obave o svoj život.

PODPORIŤ ĽUDÍ V ETIÓPII

 

Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Napriek traumám majú opäť chuť žiť

Čítať ďalej

Pomohli sme zlepšiť duševné zdravie detí

Čítať ďalej

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie