Kríza na hraniciach EÚ

Kríza na hraniciach EÚ

Na poľsko-bieloruských hraniciach potrebujú pomoc tisícky ľudí.

Tisíce ľudí, ktorí uviazli na poľsko-bieloruskej hranici, zostávajú bez jedla, vody a pomoci zdravotníkov a humanitárnych pracovníkov. Teploty klesajú, ľudia prežívajú v lese v stanoch a netušia, čo ich čaká. Minimálne jedenásti prišli o život, stovky sú v ohrození. Kríza na hraniciach EÚ narastá.

 

Čo sa deje na hraniciach Poľska a Bieloruska?

Situácia sa začala komplikovať ešte v lete, kedy sa čoraz viac ľudí snažilo prejsť cez bieloruské hranice do Európskej únie. V týchto dňoch sa vyostruje. Na mieste sa nachádza okolo 4-tisíc ľudí, pričom Bielorusko ich nechce pustiť späť do krajiny a Poľsko odmieta ich žiadosti o azyl a vytláča ich zo svojho územia.

Ľudia, ktorí uviazli na hranici, sa ocitli v krízovej situácii. Teploty sú nízke, chýba im jedlo, voda, prežívajú v lese v stanoch aj s malými deťmi, spia v spacích vakoch. Humanitárne organizácie nemajú v súčasnosti do oblasti prístup, keďže Poľsko vyhlásilo výnimočný stav a v Bielorusku im v tom bránia vojaci. 

 

Pripravujeme balíčky pomoci

Nadácia Integra pripravuje pomoc pre ľudí na poľsko – bieloruskej hranici v spolupráci s miestnym partnerom. Monitorujeme situáciu a pripravujeme balíky prvej pomoci. Mali by obsahovať potraviny, deky, spacie vaky. Akonáhle to situácia umožní, budeme balíky distribuovať.

 

Pridajte sa k nám!

Kríza na hraniciach EÚ sa zhoršuje. Pridajte sa k nám a spolu pomôžme ľuďom, ktorí nás potrebujú. Váš dar im umožní zvládnuť náročné obdobie kým sa táto situácia nevyrieši. Utrpenie nevinných ľudí môžete zmierniť svojim príspevkom hneď.

 

PRISPIEŤ ĽUĎOM NA HRANICIACH EÚ

 

Použitá fotografia: © Jana Čavojská

Ivana Čorbová koordinátorka klimatických a humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne a klimatické projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu  prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými je na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Príbehy z terénu

Rok 2021 v skratke

Čítať ďalej

Nádej pre Južný Sudán

Čítať ďalej

Lepšia hygiena v domácnostiach

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie