Hra o klíme

Hra o klíme

V spolupráci s partnerom diversophy® sme pripravili kartovú hru o životnom prostredí. Spoločenskú hru EcoDiversophy je možné hrať online aj offline.

EcoDiversophy® je

vedomostná a komunikačná hra o klíme, ktorá prináša nové poznatky a zaujímavé rozhovory o životnom prostredí, našej planéte, zodpovednom správaní a mnohom ďalšom. Viac ako 150 hracích kariet rozdelených do 5 skupín sa stane hodnotným zdrojom vedomostí a námetov pre diskusie o ekológii a životnom prostredí. Hru môžete hrať s vašimi deťmi, kamarátmi, študentmi alebo kolegami.

 

Ako vám môže byť EcoDiversophy® prospešná?
  • Naučíte sa niečo o ochrane životného prostredia a globálnej zodpovednosti
  • Doplníte a prepojíte poznatky z biológie, geografie, občianskej náuky či etiky
  • Podporíte tímového ducha
  • Precvičíte si konverzačné zručnosti

 

Pre koho je hra určená?

Debatovať o životnom prostredí môže každý a my odporúčame EcoDiversophy® pre akúkoľvek vekovú kategóriu od 8 rokov. Osobitne hru odporúčame rodičom, učiteľom, vychovávateľom či trénerom, ktorí chcú hovoriť o téme životného prostredia so svojimi deťmi, študentami alebo klientmi.

 

Ako sa hrá EcoDiversophy®?

Hru je možné hrať v skupinách online (na online platformách typu MS Teams, Zoom, Webex a pod.) aj offline (okolo stola si hráči rozdávajú karty). Ideálny počet hráčov v jednej skupine je  5-6 ľudí, ale hru je možné hrať aj vo dvojici. Vo väčších tímoch doporučujeme hráčov rozdeliť do skupín, prípadne “virtuálnych miestností”.

 

Ako získať hru?

Online verziu hry môžete získať veľmi jednoducho. Stačí, ak podporíte výsadbu stromov pri rovníku, čím podporíte farmárov aj klímu našej planéty. Výsadba jedného stromu stojí 5€, ale prispieť môžete ľubovoľnou sumou. Odporúčaný postup pre stiahnutie hry:

  1. Kliknite sem a prispejte na výsadbu stromov
  2. Na tomto odkaze si cez položku Súbor a Stiahnuť uložíte hru v preferovanom formáte
    (odporúčame zvoliť Microsoft PowerPoint – .pptx)
  3. Zobrazíte si karty a už si len užívate zábavu so svojimi spoluhráčmi.

Bližšie informácie o našom programe výsadby stromov si prečítate na tejto stránke.

 

Pripravili sme aj tlačenú verziu hry. Keď máte záujem o balíček hracích kariet v hodnote 23€, vyplňte dotazník a po úhrade poplatku vám karty pošleme na zvolenú adresu.

 

Ako a s kým sme hru pripravovali

Diversophy® je interaktívna vzdelávacia platforma určená pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoj pohľad na svet a vystaviť svoje názory nečakaným otázkam. Autorom myšlienky diversophy® je Dr. George Simons, skúsený francúzsko-americký tréner a priekopník odboru medzikultúrnej komunikácie.

diversophy® momentálne ponúka viac ako 100 variácií na rôzne témy (diverzita a inklúzia, zdravotná starostlivosť, migrácia, ekológia, atď.), ktoré vytvorili odborníci z rôznych krajín. Formou facilitovanej debaty podnecuje diversophy®  synergiu, kreativitu a spoluprácu v skupine. Viac o diversophy si môžete prečítať na stránke diversophy.com.

Na ekologické otázky zameranú hru EcoDiversophy® pôvodne vytvoril medzinárodný tím študentov na Université de Bourgogne vo Francúzsku. Nadácia Integra v spolupráci s Mirkou Molnár Ľachkou, odborníčkou na multikultúrnu komunikáciu, obohatila súbor kariet o témy spojené s klimatickou (ne)spravodlivosťou, ekologickým dlhom, klimatickou chudobou či migráciou a pridala tiež slovenský uhol pohľadu.

Vzdelávanie verejnosti o zmene klímy realizujeme vďaka podpore Slovak Aid a Nadačného fondu PwC v Nadácii Pontis.

Ďakujeme a želáme vám veľa pekných zážitkov s EcoDiversophy®.

Ivana Čorbová koordinátorka humanitárnych projektov
Ivana koordinuje humanitárne projekty Nadácie Integra. Je v kontakte s našimi partnermi a z terénu prináša aktuálne informácie o aktivitách, ktorými pomáhame ľuďom zasiahnutým vojenskými konfliktmi, alebo prírodnou katastrofou. Ivana tiež komunikuje s organizáciami akými sú na Slovensku SlovakAid, Platforma rozvojových organizácii - Ambrela, alebo medzinárodná Alliancia Integral a jej členovia.

Čítať viac

Rok 2023 v skratke

Čítať ďalej

Rozvíjame včelárstvo v Etiópii

Čítať ďalej

Rok 2021 v skratke

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie