Blog

Podpora detí Rôzne

Etiópia a Slovensko spolu spievali

H

udobný tábor pre deti v Etiópii je za nami. Sprevádzala ho radosť, nadšenie, snaha učiť sa nové veci. Etiópia a Slovensko spievali spolu celý týždeň v Centre Bishoftu v Etiópii v meste Debre Zeit pod vedením známych slovenských hudobníkov.
Chudobné deti zo slumu strávili hudobný týždeň, na ktorý nezabudnú. Okrem spevu sa učili slovenské ľudové tance, plietli náramky či batikovali tričká. Záver tábora oslávili všetci koncertom, na ktorý boli pozvaní rodičia detí, priatelia, predstavitelia mesta, aj zástupcovia slovenskej ambasády. Na pódiu sa deti pripojili k piesni Tancuj tancuj vykrúcaj a etiópske „tralala“ sa nieslo celou sálou.

„ Záverečný koncert mal v sebe takú silu, až sa nám slzy tlačili do očí. Bolo dojemné vidieť deti, ako sa tešia a aké sú hrdé na to, čo dokázali.“

Akcia znamenala pre deti veľa. Upriamila na nich pozornosť, dala im pocit, že sú dôležití. Tábor niesol názov aj posolstvo „Dajme deťom v Etiópii hlas“. Deti dostali hlas. Mohli sa prejaviť, zaspievať si, naučiť sa niečo o sebe, o hudbe, tanci, spoznať zaujímavých Slovákov (speváčku Evu Šuškovú, violončelistu Jozefa a Jonatána Luptáka, huslistu Petra a tanečnicu Rebeku Vrbinčíkovcov). No najmä, dali o sebe vedieť.
Naša kolegyňa Ivana Čorbová sa tiež zúčastnila tábora. „Všetci boli úžasní. Záverečný koncert mal v sebe takú silu, až sa nám slzy tlačili do očí. Bolo dojemné vidieť deti, ako sa tešia a aké sú hrdé na to, čo dokázali“, povedala o koncerte Ivana. Dodala, že aj podľa našich hudobníkov tábor predčil všetky očakávania.
Deti, ktoré navštevujú centrum Bishoftu, bývajú v neďalekom slume. Väčšina z nich žije v biednych podmienkach, v plechových chatrčiach, bez výživného jedla. Ich rodičia nemôžu zaplatiť školské výdavky a nebyť pomoci sponzorov, nemohli by dnes chodiť do školy v centre Bishoftu. Tam okrem vzdelania dostanú aj jedlo a zdravotnú starostlivosť. Zapojte sa do pomoci pre chudobné africké deti a pomôžte im na ceste k vzdelaniu.

Mohlo by vás zaujímať

Zabudnuté krízy: Prečo ich prehliadame

Čítať ďalej

We are looking for Compliance and MEAL Manager

Čítať ďalej

Dvojičky v Etiópii chodia do školy

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie