Blog

Humanitárna pomoc

Život v Indonézii sa prebúdza

I

ndonézia sa pomaly spamätáva z nedávneho zemetrasenia a následného cunami. Prírodný živel zanechal za sebou vyše 2-tisíc mŕtvych, viac ako 4-tisíc ťažko zranených, zhruba 700 ľudí je stále nezvestných. V krajine je bez strechy nad hlavou asi 200-tisíc osôb a zničených je skoro 70-tisíc domov.Počiatočná zúfalá situácia sa pomaly upokojuje. Ľudia, ktorí nemajú kde bývať, nachádzajú svoj dočasný „domov“ v útulkoch, ktoré buduje miestna vláda. Problémom však je zabezpečenie hygienických podmienokZačali sa otvárať obchody, ceny sú však vysoké. Extrémne drahý je hlavne stavebný materiál, chýba hlavne cement. Ľudia si začali opravovať príbytky aj cesty. V obmedzenom režime začali fungovať aj banky, neposkytujú ale všetky služby. Ešte stále sú niektoré oblasti, kde ľudia nedostali potrebnú pomoc. Začínajú sa obracať na mimovládne organizácie, keďže spolupráca so samosprávami je veľmi komplikovaná.Indonéziu, ostrov Sulawesi, zasiahlo zemetrasenie 28. septembra. Ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následné cunami s rýchlosťou 800 km/h a šesťmetrovými vlnami zruinovalo všetko, čo stálo v ceste. Zanechalo za sebou mŕtvych, zranených a množstvo ľudí bez domova.Čo môžete urobiť
Potrebujeme vašu pomoc, aby sme podporili obete tejto katastrofy – mužov, ženy a deti. Tých, ktorí za pár sekúnd stratili všetko.
Váš príspevok použijeme na pokrytie najakútnejších potrieb v Indonézii. Ľudia naliehavo potrebujú prístrešky na bývanie, čistú vodu, jedlo, zabezpečiť hygienické podmienky a psychologickú pomoc pre tých, ktorí stratili všetko.

V Indonézii pomáhame v spolupráci s medzinárodnou Alianciou Integral, ktorá združuje 22 humanitárnych organizácií zo 14 krajín sveta.

Mohlo by vás zaujímať

Zubná ambulancia má nové vybavenie

Čítať ďalej

Radosť z cesty v Etiópii

Čítať ďalej

Pomáhame ženám opäť nájsť dôstojnosť

Čítať ďalej

Chcem dostávať
aktuálne informácie