L

ily má deväť rokov. Býva v Senci a zaujíma ju svet okolo nás. Nie iba ten jej najbližší – detský, ale aj ten, o ktorom sa zatiaľ môže dozvedieť len z obrazovky či z knižiek. Niečo, čo v ňom vidí, sa jej nepáči. Presne – nepáči sa jej nespravodlivosť. A keďže rada kreslí, vyjadrila obrázkom realitu, v ktorej žije polovica nášho sveta.

Svojou kresbou zobrazuje myšlienku “Všetci sme v tej istej búrke, ale nie na rovnakej lodi.” Vo videu vysvetľuje svoj pohľad na svet.

Lily sa rozhodla pomôcť. “Naša rodina pomáha Maryamawit, ktorá je z Etiópie. Má 8 rokov, narodila sa v inej krajine, inak vyzerá a má iné zvyky. Beriem ju ako moju sestru. Pomáhame jej, aby mohla chodiť do školy. Teraz je doma, lebo aj v Etiópii zatvorili školy. Určite jej škola chýba, lebo ju má rada. A čo je horšie, ona a väčšina jej spolužiačok teraz nemajú jedlo. Je mi z toho smutno a nechcem to nechať iba tak.”

Lily v spolupráci s Nadáciou Integra vytvorila zbierku, ktorou chce zmierniť nepomer medzi našim svetom a svetom chudobných afrických detí.

Jej cieľom je vyzbierať 1500€ na podporu 50 chudobných detí a ich rodín, ktoré sú v dôsledku opatrení pred šírením choroby Covid-19 vystavené hladu. Spolu s Lily im môžeme pomôcť, aby tú búrku prežili.

Ako sa použijú darované peniaze?
Dary použijeme na balíčky pre rodiny s deťmi v hodnote 30€, ktoré obsahujú kukuričnú múku, ryžu, fazuľu, olej, cukor, rúška, mydlo a dezinfekčný gél.

Ako môžeš pomôcť?
Prispej na zbierku Lily.
Vytvor si vlastnú zbierku a pomôž Lily šíriť jej výzvu ďalej.
Zdieľaj výzvu Lily na facebook-u, nech je darov, ktoré menia svet stále viac.